Trzy złota zapaśniczek z Chełma

7 medali i trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej – to dorobek zapaśniczek Cementu Gryf Chełm w międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Czarnym Borze koło Wałbrzycha. W zawodach tych, uznawanych za jedne z największych w Europie po Klippan Lady Open w Szwecji, wystartowała rekordowa ilość zawodniczek.

Do startu zgłosiło się 355 zapaśniczek z 15 państw. W tym doborowym towarzystwie reprezentantki Cementu Gry Chełm zdobyły aż siedem medali. Najlepszą formę zaprezentowała liderka chełmskiej drużyny brązowa medalistka mistrzostw Europy Katarzyna Krawczyk. W drodze do złotego medalu Krawczyk w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Warszawy Wiktorię Karwowską, w drugiej zwyciężyła zawodniczkę z Namysłowa Alicję Czyżowicz, a w trzeciej, której stawką było awans do finału, Krawczyk nie dała szans brązowej medalistce mistrzostw Europy Pauli Kozłów z Raciborza.

W pojedynku o złoto zawodniczka Cementu Gryf pewnie pokonała Niemkę Anastazję Blayvas. Drugie złoto dla Chełma wywalczyła Anna Urbanowicz, która pokonała kolejno: zawodniczkę z Czech Kristynę Kiricenkovą, koleżankę z klubu Karinę Konarską, reprezentantkę Białorusi Natallię Belskaya i w finale klubową sparingpartnerkę Patrycję Dudek. Trzeci złoty krążek wywalczyła najmłodsza w ekipie, podopieczna Dariusza Kucharskiego, Wiktoria Kamela. Uczennica Szkoły Podstawowej w Wierzbicy wygrała z: Kariną Dolną (AKS Piotrków Trybunalski), Romaną Burne (Francja), Veronią Vilk (Chorwacja) i Michaliną Ignaszak (Tęcza Wielkopolska).

Srebro zdobyły: Nikola Skórska i wspomniana Patrycja Dudek, a brąz Katarzyna Jargieła i Anna Wawrzycka. Tuż za podium na wysoko punktowanych piątych miejscach zawody ukończyły: Monika Dadas, Katarzyna Kamińska, Anna Król i Ilona Sobczyńska. Cement Gryf w klasyfikacji zespołowej zajął trzecie miejsce za drużynami z Białorusii i Niemiec. Bezpośrednio po zawodach Katarzyna Krawczyk, Anna Król i Anna Urbanowicz wyjechały na zgrupowanie kadry seniorek w słowackie góry, a kadetka Katarzyna Jargieła została na międzynarodowym zgrupowaniu w Boguszowie Gorcach. (kg)