Trzy złote medale dla reprezentantów LOZB!

Trzy złote medale zdobyli reprezentanci klubów z Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej w Koninie. Na najwyższym stopniu podium stanęli lublinianie Dawid Litke z BKS Olimp i Jakub Dziwina z UKS Berej Boxing oraz Mateusz Ćwirzeń z MGKS Gwarek Łęczna.

Litke w finale kategorii do 48 kg pokonał 5:0 Krystiana Bzdyla z Górnika Wieliczka.

Dziwinia w pojedynku o 1. miejsce w kategorii 50 kg zwyciężył 4:1 Benjamina Zarzecznego ze Stali Stalowa Wola Boxing Team.

Z kolei w kategorii 54 kg Ćwirzeń walkę finałową z Kacperem Ciureją z PTB Tiger Tarnów wygrał jednogłośnie.

Podczas zawodów w Koninie reprezentanci klubów z LOZB zdobyli jeszcze cztery medale! Srebro wywalczyła kadetka MKS II LO Chełm Julia Szeremeta, która w finale kategorii do 48 kg przegrała 0:5 z Alexas Kubicki z Carbo Gliwice, a brązowe krążki Maciej Mościcki, Natalia Zarzycka i Martyna Czerepińska z Orląt Łuków. BAS