Tuż za czołową „16”

Kinga Kołosińska z AZS UMCS TPS Lublin i Katarzyna Kociołek z UKS SMS Łódź zajęły 17. miejsce w rozgrywanym w amerykańskim Huntington Beach turnieju siatkówki plażowej cyklu World Tour. W meczu, którego stawką był awans do 1/8 finału, nasze siatkarki przegrały ze Szwajcarkami Niną Betschart i Tanją Hüberli 0:2.

W potyczce o wejście do czołowej szesnastki turnieju niezwykle zacięty był pierwszy set . Nasze siatkarki były bardzo blisko zwycięstwa, jednak ostatnie piłki należały do rywalek, które wygrały 27:25. W drugim secie biało-czerwone próbowały dotrzymać kroku przeciwniczkom, ale ostatecznie przegrały 17:21.

Wcześniej Kołosińska i Kociołek pokonały w turnieju amerykańską parę Summer Nash i Meghan Wheeler 2:0 (21:12, 21:18), przegrały z Kanadyjkami Heather Bansley i Brandie Wilkerson 0:2 (19:21, 15:21) oraz wygrały z Polkami Agnieszką Pręgowską/ Aleksandrą Wachowicz 2:0 (21:11, 21:13) i Amerykankami Amandą Dowdy/Irene Pollock 2:0 (21:19, 21:13).