Twierdza Globus

W efektownej podkoszowej akcji Roman Szymański, środkowy TBV Startu. 26-latek, mierzący aż 209 cm, był bardzo aktywny w ataku na początku meczu i to dzięki niemu gospodarze mieli minimalną przewagę. Spotkanie zakończył z dorobkiem 11 punktów (trafił m.in. 5 z 5 rzutów za 2) i 5 zbiórkami na koncie

Koszykarze TBV Startu nadal niepokonani przed własną publicznością! W piątkowy wieczór „czerwono-czarni” pewnie wygrali w hali Globus, w meczu 7. kolejki PLK, z beniaminkiem GTK Gliwice. To trzecie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach podopiecznych Davida Dedka.

Najlepszym strzelcem zespołu TBV Startu Lublin w piątkowym meczu z GTK Gliwice był Chavaughn Lewis. Amerykanin zdobył 16 punktów, trafiając 6 z 8 rzutów z gry oraz 4 z 6 wykonywanych osobistych. Drugim strzelcem „czerwono-czarnych” był James Washington, który zakończył spotkanie z 15 pkt. i skutecznością 100% za dwa (2 z 2) oraz wolnych (2 z 2). 29-letni rozgrywający zaliczył także 11 asyst!

Goście z Gliwic jedynie w pierwszej kwarcie dotrzymywali kroku koszykarzom TBV Startu.
Później, zwłaszcza po przerwie przewaga “czerwono-czarnych” była bezdyskusyjna i rosła wraz z każdą kolejną minutą. MAG

Liczba dnia

67,5 z taką skutecznością za dwa rzucali w meczu koszykarze TBV Startu. Trafili 27 z 40 rzutów. Aż czterech: Szymański, Czerlonko, Washington i Mirković nie pomyliło się ani razu.

TBV Start Lublin – GTK Gliwice

90:65 (19:18, 28:18, 21:14, 22:15)
TBV Start: Lewis 16, Washginton 15 (3×3), Szymański 11, Mirković 11 (2×3), Dziemba 5 (1×3), oraz Czerlonko 9 (1×3), Reynolds 8, Dutkiewicz 6, Gospodarek 6 (2×3), Ciechociński 3, Pelczar, Matysek.
GTK: Williams 16 (3×3)) Radwański 11 (1×3), Morgan 8, Ratajczak 6, Skibniewski 5, Pieloch 5 (1×3), Salamonik 5 (1×3), Zmarlak 4, Hooker 4, Piechowicz 1, Jędrzejewski.