Twórz kadry historii

Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie rozpoczął realizację projektu „Kadry Pamięci”, skierowanego do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W jego ramach miały miejsce warsztaty filmowe (23-24 września) prowadzone przez aktora Jana Borowca. Z kolei 15 października przez tego samego aktora będą prowadzone warsztaty montażu filmu. Projekt obejmuje również wolontariat edukacyjny i spotkanie informacyjno-promocyjne podsumowujące efekty pracy.
Muzeum przypomina, że rekrutacja do projektu ciągle trwa. Muzeum poszukuje nie tylko zainteresowanej młodzieży, ale także zdjęć, relacji, wspomnień dotyczących starej Włodawy i okolic. Zachęca również do napisania swojej opowieści lub spisania wspomnień członków rodziny. Poszukuje również osób, które mogą opowiedzieć o dawnym mieście i regionie.
Jak się skontaktować? Wystarczy zadzwonić (82 572 21 78), napisać (poczta@muzeumwlodawa.pl) lub przyjść do Muzeum we Włodawie.
Muzeum realizuje projekt we współpracy ze szkołami: I LO, II LO we Włodawie oraz I i II gimnazjum we Włodawie w ramach działania „Młodzi lubią kulturę”, którego operatorem jest Centrum Spotkania Kultur i Narodowe Centrum Kultur. (r)