Tyle towarzystw.. Sprawdź porównywarkę OC

Czasy, gdy jedynym poważnym graczem na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych było PZU oraz kilka co śmielej reklamujących się w mediach konkurentów z ofertami direct, dawno przeminęły. Oczywiście, największe towarzystwa nadal mają dla nas wiele propozycji, ale dziś na rynku działają dziesiątki firm, których oferty mogą się okazać korzystniejsze. Łatwo i szybko znajdziesz je za pośrednictwem Internetu. Dowiedz się, jakie możliwości daje porównywarka OC online.

O co chodzi z tym OC

Każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu w Polsce jest zobowiązany do regularnego, terminowego opłacania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Przez całe życie może szerokim łukiem omijać polisy w rodzaju autocasco, minicasco, NNW czy assistance, ale OC to jego obowiązek. Jeżeli należysz do grona posiadaczy samochodów, na pewno zauważasz, że od kilku lat ceny polisy rosną i są coraz dotkliwsze dla portfela. Kara za brak OC jest wysoka i nieunikniona, dlatego wariant „a może jakoś się uda” zdecydowanie odpada. Ubezpieczenie trzeba wykupić i koniec, kropka.

Dobra wiadomość jest taka, że zakres OC jest niezależny od ceny. To, że w jednej firmie płacimy składkę w wysokości 800 złotych, a w drugiej 1500 złotych, niczego nie zmienia poza stanem budżetu. Dzięki temu zyskujesz spory komfort, bo przy wyborze towarzystwa możesz się kierować wyłącznie ceną. Ponieważ stawki są ustalane indywidualnie, w oparciu o wiele czynników, kto da Ci najmniej, ten powinien zostać wybrany.

Powstaje pytanie, jak wśród tak wielu towarzystw wyłowić to jedno z najlepszą ofertą. Z pomocą przychodzą narzędzia w rodzaju najtaniejuagenta.pl, czyli internetowe kalkulatory OC, dostępne za darmo, w każdej chwili i z dowolnego miejsca na Ziemi. Poznaj ich możliwości!

Jak działa porównywarka OC

Porównywarki i kalkulatory OC działają na stosunkowo prostej zasadzie. Wystarczy, że wypełnisz specjalny formularz, a podane dane zostaną „przetrawione” przez specjalne narzędzie, które porównuje propozycje nawet kilkudziesięciu towarzystw naraz. W kilka chwil możesz uzyskać czytelną odpowiedź, kto oferuje Ci najtańsze OC.

Składka jest ustalana, jak już wspomnieliśmy, na podstawie indywidualnych danych. Dla firm ubezpieczeniowych znaczenie mają najmniejsze detale. Zależność ceny OC a pojemności silnika to jedynie początek długiej listy. Dzięki podaniu informacji, gdzie mieszkasz, od ilu lat posiadasz prawo jazdy, jaki roczny przebieg planujesz, w jakiej wersji wyposażeniowej i silnikowej został wyprodukowany Twój samochód i gdzie jest parkowany, porównywarka OC dokonuje błyskawicznej symulacji.

Poświęć odrobinę czasu, nie wychodząc z domu i nie płacąc dodatkowych pieniędzy, a bardzo szybko dowiesz się, która firma ma dla Ciebie najkorzystniejsze warunki finansowe składki OC. Skoro i tak musisz ją zapłacić, chyba nie warto… przepłacić?

Artykuł sponsorowany