Tylko 18+

Dotychczas Chełmski Dom Kultury kojarzył się głównie z ofertą przygotowaną dla dzieci. Teraz startuje z nową propozycją – tym razem tylko dla dorosłych.

Projekt „Chadek 18+” ruszy od marca. – Każdy znajdzie coś dla siebie – przekonują jego autorzy. Co w programie?

Pracownia Tkaniny Artystycznej

Dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tkactwem będą zajęcia w Pracowni Tkaniny Artystycznej Abakan, które poprowadzi Eliza Kalman. Podczas nich uczestnicy zapoznają się z pracą na ramie tkackiej w technice gobelinowej. Docelowo wszyscy wykonają gobeliny według własnego projektu, tworząc obrazy odwzorowane na tkaninie lub formy użytkowe.

Pracownia Witrażu

To zupełna nowość w ofercie ChDK. Tutaj uczestnicy nauczą się ciąć szkło, poznają niezbędne do tego narzędzia, nauczą się bezpiecznie je użytkować oraz samodzielnie wykonają witrażowe ozdoby i drobne elementy dekoracyjne. – Witraż to niezwykle barwna sztuka i rzemiosło, a prowadząca zajęcia Anna Szumera, gwarantuje wysoki poziom merytoryczny – przekonują organizatorzy.

Alternatywna

Osoby zainteresowane bardziej tradycyjnymi zajęciami artystycznymi mogą zgłosić się do grupy Alternatywa, działającej przy Pracowni Twórczej ChDK. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami plastycznymi, będą doskonalić posiadane już umiejętności i rozwijać swój talent. Chełmski Dom Kultury zapewnia materiały i narzędzia do pracy.

Taniec

Świetną propozycją dla osób, które chciałyby się poruszać i aktywnie spędzić czas jest nauka tańca. W tym zakresie ChDK ma wieloletnie doświadczenie i tradycję, dlatego w projekcie „Chadek 18+” nie mogło zabraknąć zajęć tanecznych. – Zapraszamy do grupy dorosłej przy Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Zajęcia prowadzi Mariola Piędzia, kierownik zespołu – mówią organizatorzy. – Ponadto zapraszamy na naukę tańca towarzyskiego użytkowego. Tym razem zajęcia dla dorosłych będą prowadzone na dwóch poziomach zaawansowania: dla początkujących i średniozaawansowanych. Młody, ale mimo to doświadczony i pełen pasji instruktor, Michał Łokiński wprowadzi uczestników w tajniki podstawowych stylów tanecznych.
ChDK proponuje także udział w zajęciach dorosłej grupy Chadek Musical Academy. Te odbywają się w sobotnie popołudnia. W każdym tygodniu grupa praktykuje dwie, z prowadzonych trzech, form zajęciowych: aktorską z Adrianem Wiśniewskim, taneczną z Jackiem Wazelinem i wokalną z Kamilem Dominiakiem lub Agnieszką Kowalską.
Wszystkie warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i starszej młodzieży. Udział w nich nie wymaga żadnych wcześniejszych umiejętności, wystarczy chęć, twórczy zapał i dobry humor. Zapisy prowadzone są w ChDK. Więcej informacji na chdk.chelm.pl. (mg)