Tym razem górą mistrzynie Polski

Nie udało się po raz drugi w obecnym sezonie koszykarkom Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonać mistrzyń kraju, wrocławskiej Ślęzy. W niedzielnym meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet akademiczki przegrały przed własną publicznością z zespołem z Dolnego Śląska różnicą 13 punktów – 52:65.

Decydująca o losach spotkania okazała się druga kwarta, którą lublinianki przegrały aż 4:20. Gospodynie pudłowały szczególnie z obwodu, do przerwy z 9 prób za trzy nie trafiły ani jednej!
W zespole Pszczółek na przyzwoitym poziomie zagrała jedynie Uju Ugoka. Nigeryjka zdobyła 25 punktów i zanotowała aż 16 zbiórek.
W drużynie gości nie do zatrzymania były Kourtney Treffers, która uzbierała 16 punktów i Tijana Ajduković, która dała swojemu zespołowi 12 pkt.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – 1KS Ślęza Wrocław 52:65 (16:22, 4:20, 15:12, 17:11)

Pszczółka: Ugoka 25, Fitzgerald 10 (1×3), Dorogobuzowa 2, Cebulska 4, Butulija 8 (2×3), Mistygacz 3 (1×3), Kędzierska, Dobrowolska, Poleszak.
Ślęza: Ajduković 12, Treffers 16, Dikeoulakou 10 (2×3), Zoll-Norman 12, Szybała 6 (2×3), Kaczmarczyk 7, Perez 2, Boonstra, Sklepowicz, Sosnowska, Majewska.