Uczcili setną rocznicę urodzin Papieża-Polaka

Ognisko TKKF Omega i prezes Zbigniew Furman pamiętają o wyjątkowych datach w historii Polski już od ponad 35 lat

Piłkarze-amatorzy wraz z Ogniskiem TKKF Omega uczcili przypadającą 18 maja setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. W czwartek spotkali się na Orliku na Felinie, by złożyć hołd wielkiemu rodakowi, Papieżowi-Polakowi.


– Turnieje poświęcone wielkim Polakom, a takim bez wątpienia był Karol Wojtyła, nasz Papież, organizuję już do ponad 30 lat – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. – W tym roku, w wyjątkowym czasie, gdy wciąż obowiązuje zakaz rozgrywania piłkarskich spotkań, postanowiliśmy zorganizować imprezę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zaprosiliśmy lublinian na indywidualny i drużynowy konkurs rzutów karnych dla uczczenia 100. rocznicy urodzin naszego Papieża.

To nie przypadek, że w sportowy sposób czcimy Jana Pawła II. W 1999 roku, kiedy Papież przebywał w Zamościu, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „Sportowe pasje Ojca Świętego”. W latach 2010, 2011, 2012, 2013 organizowaliśmy turnieje i konkursy plastyczne „Sportowe Pasje Ojca Świętego” W 2014 roku przeprowadziliśmy turniej piłki nożnej i konkurs plastyczny „Nawet Święty w piłkę kopał”, a dyplomy na imprezę przygotował mój przyjaciel, nieżyjący już wspaniały artysta, rysownik i grafik Andrzej Kot.

W indywidualnym konkursie rzutów karnych wystartowało aż 16 zawodników. Najlepszy okazał się Bartosz Grabowiec, który w półfinale pokonał 2:1 Patryka Mitruta, a w finale 10:9 Dawida Adamczyka. W pojedynku o 3. miejsce Mitrut wygrał z Mariuszem Dudziakiem 4:3.

W drużynowy konkursie rzutów karnych pierwsze miejsce zajęła Omega, która pokonała 4:2 FC Felin i 5:2 Alfę Felin. BAS