Uczcili Światowy Dzień Książki

Swój kolejny mecz, tym razem numer jedenasty, w reprezentacji polskich pisarzy rozegrał Jacek Kosierb. Świdniczanin, który między innymi ma na swoim koncie dwie monografie piłkarskie, swoją przygodę w koszulce z orzełkiem na piersi rozpoczął w październiku 2015 roku na stadionie Hetmana w Zamościu.


Od tamtej pory regularnie grywa w reprezentacji „ludzi pióra” . Najczęściej na pozycji prawego obrońcy.
– W niedzielę 23 kwietnia gościliśmy na stadionie KS Wda Świecie w województwie kujawsko-pomorskim. Z okazji Światowego Dnia Książki zagraliśmy tam z reprezentacją czytelników. Wygraliśmy wysoko, bo aż 13:3 ,prowadząc do przerwy 6:1. Było to bardzo dobre „przetarcie” przed czekającym nas niebawem meczem z Niemcami – powiedział Jacek Kosierb.
Bogatym łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się: Jacek Janowicz (4 gole), Sławomir Suchomski (4), Zbigniew Masternak (3) i Piotr Reiss (2). Pierwszy z nich na mecze reprezentacji przylatuje aż z Norwegii, gdzie mieszka i pracuje. Zbigniew Masternak to założyciel i kapitan tej drużyny. Mieszka na Lubelszczyźnie, a dokładnie w Puławach.
– W tym meczu miałem zaszczyt i przyjemność zagrać w jednej drużynie z byłym reprezentantem Polski Piotrem Reissem oraz Sławomirem Suchomskim – niegdyś piłkarzem m. in. Olimpii Poznań czy Widzewa Łódź. Szczególnym przeżyciem dla mnie było spotkanie z legendą polskiej piłki nożnej – Andrzejem Szarmachem oraz red. TVP Sport Jackiem Kurowskim – dodał Jacek Kosierb.
Po meczu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w gościnnym Świeciu odbyła się promocja książki o Andrzeju Szarmachu autorstwa redaktora Jacka Kurowskiego pod tytułem: „Diabeł nie Anioł”.
Mecz z reprezentacją pisarzy niemieckich zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, 7 maja o godz. 13.00 na stadionie Poloneza Warszawa.
– Już nie mogę się doczekać tego spotkania. To będzie niesamowite przeżycie wysłuchać „Mazurka Dąbrowskiego” – przyznał świdniczanin.