Udany rok Cementu Gryf

Cement Gryf podsumował swój jubileuszowy, pięćdziesiąty już sezon startowy. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu, na arenach polskich i międzynarodowych, odnieśli wiele sukcesów. Jednym słowem był to kolejny udany rok chełmskiego klubu.

Największym wydarzeniem był start Katarzyny Krawczyk w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Reprezentanci Cementu Gryf medale zdobywali we wszystkich grupach wiekowych (młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior). W mijającym roku zdobyli łącznie 89 medali. W mistrzostwach Polski wywalczyli 38 medali. 31 razy stawali na podium międzynarodowych zawodów, a w ogólnopolskich turniejach zdobyli łącznie 20 medali. Ponadto sześciokrotnie bronili barw Polski w zawodach najwyższej rangi (turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, igrzyska, mistrzostwa Europy kadetów i juniorek, młodzieżowe mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata kadetów). Zaszczytu reprezentowania Polski dostąpili: Katarzyna Krawczyk, Karolina Krawczyk, Szymon Szymonowicz i Beata Federowicz. Złote medale w mistrzostwach Polski wywalczyli: Beata Federowicz, Katarzyna Krawczyk, Karolina Krawczyk, Katarzyna Kamińska, Anna Urbanowicz, Weronika Maleszka i Szymon Szymonowicz. W współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki na 3474 sklasyfikowanych klubów wśród wszystkich dyscyplin sportowych Cementy Gryf Chełm zajął wysokie, 56 miejsce w kraju i 3 w województwie lubelskim. W klasyfikacji zapasów żeńska sekcja Cementu okazała się bezkonkurencyjna, a mężczyźni w stylu klasycznym uplasowali się na trzeciej pozycji. Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie w współzawodnictwie sportowym zgromadzili 326,5 punkty, co stanowi 60,41 procent wszystkich punktów zdobytych przez kluby z Chełma (we wszystkich dyscyplinach). Szczególnym osiągnięciem w mijającym sezonie było zakwalifikowanie się Katarzyny Krawczyk do najstarszego i największego święta sportu tj. igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zawodniczka Cementu Gryf zajęła 9 miejsce. Ważnym wydarzeniem była też Zapaśnicza Gala z okazji 50-lecia klubu, podczas której podziękowano wszystkim, którym zależy na dobru chełmskich zapasów.
Zarząd, trenerzy i zawodnicy Cementu Gryf szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS, Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych i oficjalnego sponsora klubu – Cemex Polska. Dziękują również kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom zawodników i zawodniczek. Ich duże zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga prowadzony przez kadrę trenerską proces szkoleniowy. (kg)