Udany początek

Piłkarze lubelskiego Motoru pokonali w pierwszym wiosennym meczu o ligowe punkty Podhale Nowy Targ 2:0. Obie bramki padły w pierwszej połowie i obie zdobyli zawodnicy pozyskani do drużyny lidera III ligi w zimowej przerwie. W 24. minucie „jedenastkę” za faul na Dawidzie Dzięgielewskim wykorzystał Szymon Zgarda. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego po profesorsku przymierzył Marcin Burkhardt.

Motorowcy wygrali, ale nie zachwycili, szczególnie gdy przez blisko ostatnie pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika.
– Byliśmy spięci, graliśmy nerwowo. Zawodnicy podejmowali zbyt pochopne decyzje – na gorąco po meczu oceniał poczynania piłkarzy Motoru Piotr Zasada, który na ławce trenerskiej w potyczce z zespołem z Nowego Targu zastępował trenera Marcina Sasala. Pierwszy szkoleniowiec drużyny lidera oglądał spotkanie z trybun. To efekt kary nałożonej przez Wydział Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej za obrażenie sędziego podczas spotkania 17. kolejki rundy jesiennej pomiędzy Motorem, a KSZO Ostrowiec Św.). Trener Sasal będzie pauzował będzie jeszcze przez dwa mecze.
Spotkanie Motoru z Podhalem było jedynym rozegranym w weekend w ramach 18. kolejki IV gr. III ligi. Reszta została odwołana z powodu złych stanów boisk i przełożona na 11 i 18 kwietnia.
W następnej serii rozgrywek, w najbliższą sobotę o godz. 14, motorowcy którzy w 18. meczach zgromadzili już 38 punktów i o pięć wyprzedzają Chełmiankę (ma mecz rozegrany mniej), zmierzą się na wyjeździe z Podlasiem Biała Podl.

Motor Lublin – Podhale Nowy Targ 2:0 (2:0)

Motor: Socha – Michota, Gieraga, Kursa, Słotwiński (73 Szkatuła), Zgarda, Burkhardt (46 Tymosiak), Kamiński, Dzięgielewski, Majkowski (78 Kaczmarek), Kozban (62 Oziemczuk).
Podhale: Niemira – Drobnak, Barbus, Cyfert, Lewiński, Dynarek, Ligienza, Nawrot, Pląskowski (90 Świerzbiński), Kuźma, Przybylski (67 Piwowarczyk).
Bramki: 1:0 Zgarda 24, 2:0 Burkhardt 45. Czerwona kartka: 66. minuta Cyfert (P.) za drugą żółtą. Żółte kartki: Zgarda (M.) oraz Cyfert, Drobnak (P.). Sędziował: Artur Szelc (Krosno). Widzów: 3303.