Udany start reprezentantów świdnickiego Dana i SKKB PL

Start 19-osobowej ekipy LKSW Dan Świdnik już w sobotę, pierwszego dnia turnieju, przyniósł liczne medale w formule pointfighting

W weekend w Rydzynie koło Leszna odbywały się mistrzostwa Polski kadetów młodszych, starszych, juniorów i seniorów w kickboxingu. W zawodach udanie występowali reprezentanci świdnickiego Dana i Sportowego Klubu Kick-Boxingu Politechniki Lubelskiej.


Start 19-osobowej ekipy LKSW Dan Świdnik pierwszego dnia turnieju przyniósł liczne medale w formule pointfighting. Na najwyższym stopniu podium stanęli Paweł Zdun i Krystian Żuk, srebrne medale wywalczyli Mateusz Buda, Adrianna Skowrytko, Zuzanna Wesołowska, Paweł Dąbrowski, Michał Markowski i Julia Matyś, zaś brązowe Daniel Poliszuk, Małgorzata Ciesielska, Michał Żołędź, Kacper Lekan, Maja Woźniak, Paweł Wilczopolski, Jakub Trześniak i Tomasz Gumienniak. Złoty medal przywiózł z Rydzyny także Marcin Gupta, ale nie był to dlań powód do radości, nasz reprezentant był bowiem jedynym zawodnikiem w swojej kategorii. Krystian Żuk otrzymał także puchar dla najlepszego juniora w pointfighting, zaś drużyna LKSW Dan – dla najlepszej drużyny juniorów w pointfighting.
W sobotę dwa medale zdobyli również reprezentanci SKKB PL. W pointfighting juniorów +94kg złoto wywalczył Daniel Koszyk, a brąz wśród juniorek w w kat. do 60 kg Kamila Słomka.
O wynikach z drugiego dnia rywalizacji oraz szerzej o całych zawodach napiszemy w kolejnym numerze „Nowego Tygodnia”.