Udany tylko początek

Nie będą mile wspominać wyjazdu do Ostrowa Wielkopolskiego koszykarze TBV Startu. Lublinianie przegrali spotkanie 11. kolejki PLK różnicą aż 29 punktów – 56:85!
Startowcy prowadzili w meczu tylko dwukrotnie i to na samym początku. Wynik spotkania otworzył wsadem Bartosz Ciechociński (2:0), a po trzech minutach wolnego wykorzystał Brandon Peterson (5:4). Później gospodarze zanotowali serię 14:0 i na niespełna cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty wygrywali już 18:5! Straty lublinian trochę zmniejszył jeszcze Łukasz Bonarek, nowy 23-letni skrzydłowy w zespole czerwono-czarnych, wypożyczony w ubiegłym tygodniu z Rosy Radom, ale to BM Slam Stal po pierwszej kwarcie prowadziła 24:14.
W drugiej kwarcie gospodarze mieli nawet 16 punktów przewagi. Sytuację starał się zmieniać Jakub Dłoniak, ale to było za mało na rozpędzonych koszykarzy Stali. Tuż po przerwie, po kolejnych akcjach Shawna Kinga i Łukasza Majewskiego, gospodarze wygrywali już 58:37. Jednym z głównych problemów TBV Startu w sobotnim meczu były straty – aż 24, co w dużej mierze pozwoliło Stali zdobywać łatwe punkty spod kosza.