UMCS kopał najlepiej

Zespół UMCS, akademiccy mistrzowie województwa lubelskiego w piłce nożnej 2017/18

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygrał rozgrywki piłki nożnej mężczyzn w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2017/2018. Drugie miejsce zajęła Politechnika Lubelska, a na najniższym miejscu podium została sklasyfikowana ekipa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ubiegłorocznych zwycięzców.

Prowadzony przez trenera Tomasza Bieleckiego zespół UMCS zakończył rozgrywki z kompletem zwycięstw, pokonując Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II 3:0 (bramki: Paluch, Bednarski i Myszka), WSSP Lublin 3:0 (walkower), Politechnikę Lubelską 3:2 (Skowroński 2, Nieradko 1 – Pikul, Marzęda), Uniwersytet Medyczny 3:1 (Nieradko, Pakuch 2 – Sikora) i Uniwersytet Przyrodniczy 1:0 (Kotowicz).

UMCS już na kolejkę przed końcem zapewnił sobie ostateczną wygraną.

Mistrzowski zespół w rozgrywkach reprezentowali: Filip Filipczuk, Jakub Wankiewicz, Norbert Myszka, Mateusz Łaska, Jakub Wiśniewski, Michał Kowalczyk, Michał Paluch, Piotr Dajos, Patryk Nieradko, Szymon Bielecki, Paweł Furtak, Roman Skowroński, Hubert Kotowicz, Wiktor Bogusz, Mateusz Bednarski, Krzysztof Ziętek, Wołodymyr Trokhymchuk, Karol Pawlak, Mateusz Małaj, Dawid Greguła, Grzegorz Pypa i Mateusz Cydejko. BAS

6. WSSP 5 0 1-18
Awans do 1/2 finału Akademickich Mistrzostw Polski uzyskali UMCS, Politechnika Lubelska i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.