Upragniony medal był na wyciągnięcie ręki

Czwarte miejsce w konkurencji drużynowej wspólnie z Laurą Lach, Zbigniewem Bizoniem i Katarzyną Pawlaczyk oraz piąte w konkurencji indywidualnej super solo – to osiągnięcia lublinianina Mariusza Rzedzickiego w debiutanckim starcie w 30. Mistrzostwach Świata Speed-ball.

W zawodach rozgrywanych w Kuwejcie zgodnie z oczekiwaniami bezkonkurencyjni byli Egipcjanie. Biało-czerwoni zdobyli dwa srebrne medale.

– To niewątpliwie wyśmienity występ, biorąc pod uwagę relatywnie krótki czas w jakim Mariusz doszedł do Mistrzostwa Polski i czołówki światowego speed-ball’a – chwali naszego zawodnika Przemysław Wolan, trener reprezentacji Polski. Warto przypomnieć, że Speed-ball w naszym kraju po raz pierwszy pojawił się w 2014 roku, a w w Lublinie zaledwie 18 miesięcy temu.

W 30. Mistrzostwach Świata reprezentanci Polski wywalczyli dwa brązowe medale. Martyna Dudek była trzecia w grze singlowej juniorek, a Laura Lach w super solo również w juniorkach. Trzeci brązowy krążek w konkurencji drużynowej był na wyciągnięcie ręki. Niestety, biało-czerwoni (w tym nasz Mariusz Rzedzicki) przegrali z Francuzami zaledwie o 13 odbić. BAS