Uratowali remis

ChKS CHEŁMIANKA – ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI 2:2 (0:1)
Gola dla Chełmianki strzelił Michał Górny w 80 min. i Dawid Lewkowicz w 85 min.


ChKS: Szymkowiak – Osoba, Grzesiuk, Górny, Czepiel (69 Jaroszek), Rak, Pieczonka (69 Tomaszewski), Grądz, Siarnik, Jabłoński (88 Baryła), Dyszewski (54 Lewkowicz).
Dla juniorów starszych Chełmianki to był bardzo trudny mecz. Podopiecznym Jana Konojackiego przyszło zagrać z drużyną, która preferuje bardzo prosty styl. Orlęta zagęściły środek pola, broniąc dostępu do własnej bramki i nastawiając się na grę z kontrataku. Tak właśnie padła pierwsza bramka dla gości. – Graliśmy atakiem pozycyjnym, ale trudno było coś zrobić, gdy rywal nastawiony jest jedynie na przeszkadzanie. W pierwszej połowie mieliśmy trzy naprawdę dobre okazje strzeleckie, byliśmy jednak nieskuteczni – opowiada Jan Konojacki.

Gospodarze po zmianie stron stracili drugiego gola, ale nie stracili wiary w korzystny wynik. – Chłopcy do końca wierzyli, że są w stanie odmienić losy meczu, tym bardziej, że rywal z każdą minutą był coraz słabszy – opowiada szkoleniowiec juniorów Chełmianki. – Orlęta nie wytrzymały trudów meczu, mój zespół natomiast grał do samego końca. W 80 min. Michał Górny sprytnie wykonał rzut wolny, wrzucił ostrą piłkę w pole karne, ta przeszła przez obrońców i naszych zawodników, i wpadła do siatki. Gol dodał nam skrzydeł. Pięć minut później znów z bardzo dobrej strony pokazał się rozgrywający naprawdę niezłe zawody Górny. Strzelił z wolnego w spojenie słupka z poprzeczką, do piłki doskoczył Dawid Lewkowicz i dopełnił formalności. Gdyby jeszcze mecz potrwa kilka minut, myślę, że strzelilibyśmy zwycięskiego gola. Chłopakom należą się duże brawa za to, że przy niekorzystnym wyniku ani na moment nie zwątpili w to, że zdobędą chociaż punkt. Podnieśli się w trudnej sytuacji, a to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami, w Puławach z Wisłą i u siebie z TOP 54 Biała Podlaska, 6 maja – dodaje trener Konojacki.
Pozostałe wyniki 6. kolejki: Tomasovia Tomaszów Lubelski – Wisła Puławy 0:1, Lewart Lubartów – TOP 54 Biała Podlaska 0:3, Górnik Łęczna – Motor Lublin 0:1. Zaległy mecz: Górnik – Lewart 2:1.(s)

Tabela
1. Wisła 6 13 8-5
2. Górnik 6 11 9-5
3. Motor 6 10 10-6
4. Orlęta 6 10 10-8
5. Tomasovia 6 9 8-5
6. CHEŁMIANKA 6 8 9-9
7. TOP 54 6 3 5-15
8. Lewart 6 3 5-13