Urszula akustycznie – mamy bilety!

Urszula obchodzi okrągły jubileusz swojej działalności artystycznej. Z tej okazji wyruszyła w trasę koncertową „Urszula 40-lecie akustycznie”. W Chełmie wystąpi 3 grudnia br. o godz. 19.00 w Chełmskim Domu Kultury. Publiczność usłyszy największe przeboje artystki. m.in.: „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen”, „Rysa na szkle”, „Konik na biegunach” w znakomitych, akustycznych aranżacjach. Bilety po 100 zł.


Dla naszego czytelnika, który we wtorek, 29 listopada o godz. 12.00 pierwszy zadzwoni do naszej redakcji, mamy podwójną wejściówkę na koncert Urszuli.

Repertuar CKF ZORZA w Chełmie

28 listopada, poniedziałek
13:00 Dziwny świat, Zorza
15:45 Dziwny świat, Zorza
18:15 Listy do M. 5, Zorza
20:45 Listy do M. 5, Zorza
29 listopada, wtorek
13:00 Dziwny świat Zorza
15:45 Dziwny świat Zorza
18:15 Listy do M. 5 Zorza
20:45 Listy do M. 5 Zorza
30 listopada, środa
13:00 Dziwny świat, Zorza
15:45 Dziwny świat, Zorza
18:15 Listy do M. 5, Zorza
20:45 Listy do M. 5, Zorza
1 grudnia, czwartek
13:00 Dziwny świat, Zorza
15:45 Dziwny świat, Zorza
18:00 DKF REWERS, Zorza
20:45 Listy do M. 5, Zorza
2 grudnia, piątek
13:00 Dziwny świat, Zorza
15:45 Dziwny świat, Zorza
18:15 Menu, Zorza
20:45 Święta inaczej, Zorza
3 grudnia, sobota
10:30 Dziwny świat, Zorza
13:00 Dziwny świat, Zorza
16:00 Menu, Zorza
18:30 Święta inaczej, Zorza
21:00 Baby Broker, Zorza
4 grudnia, niedziela
10:30 Dziwny świat, Zorza
13:00 Dziwny świat, Zorza
16:00 Menu, Zorza
18:30 Baby Broker, Zorza
21:00 Święta inaczej, Zorza

„Mała książka – wielki człowiek”

Pracownicy Chełmskiej Biblioteki Publicznej zapraszają przedszkolaków do udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja, w której biblioteka uczestniczy od 2019 r. ma na celu zachęcenie małych czytelników do odwiedzania placówki. Podczas tegorocznej edycji przygotowano dla nich wiele niespodzianek. Każdy uczestnik projektu w wieku przedszkolnym, który otrzymał już w ramach akcji dyplom albo uzbierał 10 naklejek dostanie kolejną wyprawkę, a w niej książkę Wojciecha Widłaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej wraz z kartą do zbierania naklejek. Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym, które jeszcze nie uczestniczyły w projekcje „Mała książka-wielki człowiek” powinni w tym celu odwiedzić ze swoją pociechą ChBP albo podległe jej filie.

Koncert „Good God”

Chełmski Dom Kultury zaprasza 1 grudnia o godz. 19.30 na koncert zespołu „Good God”. Będzie to premierowy koncert ich nowej płyty pt. „Wędrowiec”. Płyta ta dotyka tematu Boga, który jako wędrowiec przechadza się pomiędzy nami i pragnie, abyśmy go dostrzegli. Mówi również o człowieku, który także na tej ziemi jest wędrowcem poszukującym celu. Podczas premiery widownia usłyszy utwory reggae, które charakteryzują zespół, a także modlitewne ballady. Nie zabraknie wspólnej zabawy i dynamicznych momentów. Bilety w cenie 25 zł.

Koncert „Nocnego Kochanka”

Chełmski dom Kultury zaprasza 4 grudnia br. o godz. 18.00. „Nocny Kochanek” to zespół grający klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Bilety w cenie 79 zł, dostępne na https://nocnykochanek.pl/.

Wystawa „Solidarni”

Przy zabytkowej cerkwi Świętego Jana Teologa przy ul. Sienkiewicza w Chełmie otwarto wystawę fotografii pt. „Solidarni”. Ekspozycja prezentowana będzie na ogrodzeniu świątyni do 10 grudnia br. Wystawa ukazuje dramat uchodźców z objętej wojną Ukrainy i nadzwyczajną solidarność Polaków. Po czwartkowym wernisażu odbyło się spotkanie, rozmowy z autorami prac i poczęstunek w Galerii Atelier przy ul. Lwowskiej 24. Kuratorem wystawy jest Anna Wolska. Mecenasem wystawy jest Bank Millennium. „Solidarni” to zbiorowy projekt fotograficzny, do którego zostali zaproszeni artyści reprezentujących różne miasta i odmienne podejście do fotografii. Pomysł opiera się na tym, by zaprezentować jak najszerszej publiczności plenerową wystawę, która będzie podróżowała przez kolejne miejsca w Polsce. Układ i charakter wystawy złożonej z pięćdziesięciu fotografii eksponuje pewien uniwersalizm zjawiska, jakim jest „bycie uchodźcą”, „uciekinierem” z kraju objętego konfliktem i wojną. Na wystawie przeważają zdjęcia dokumentalne, ale są też zdjęcia portretowe i te, spięte klamrą pewnej idei, wykonane w ustawieniu lub upozowaniu.

Klub Dobrego Filmu w bibliotece

Chełmska Biblioteka Publiczna w listopadzie zaprasza na środowe seanse o godz. 18.00 z cyklu „Filmowe adaptacje”. Scenariusze wszystkich prezentowanych filmów powstały w oparciu o książki. Zróżnicowane tematycznie obrazy zaprezentują kulisy podboju kosmosu, poetycką opowieść o przyjaźni, powiązaną z kulinariami, psychologiczny dramat o byciu matką, porywający thriller oraz klasykę kina sprzed ponad pół wieku. Na seanse wstęp wolny.

„Poznaj historię swojego miasta”

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta, szczególnie seniorów na cykl spotkań z regionalistami chełmskimi „Poznaj historię swojego miasta”. Zgłoszenia udziału młodzieży i nauczycieli w spotkaniach należy kierować pod nr tel. 82 5639505 w godz. 8.00-15.30.

Kompozycje artystów „Pasji”

Chełmska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Twórcze „Pasja” zapraszają do galerii Nova ChBP na wystawę malarstwa pt. „Kompozycje”. Wyeksponowane są tam prace artystów Stowarzyszenia „Pasja”, które za pomocą kolorów, przestrzeni i kompozycji ilustrują emocjonalną mieszankę przemyśleń oraz są próbą ucieczki od trudnej rzeczywistości. Twórczość chełmskich artystów oglądać można do 30 listopada br. Wstęp wolny.

Jubileuszowa wystawa Galerii 72

Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza do zwiedzania niepowtarzalnej wystawy, jednej z największych kolekcji sztuki współczesnej w Polsce. Ekspozycję z okazji 50-lecia Galerii 72. pod nazwą „Galeria 72. 50 lat kształtowania przestrzeni dla sztuki. 1972-2022” można oglądać do końca listopada br. Kuratorem wystawy jest Jagoda Barczyńska. Ekspozycję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (opr. mo)