Urządzanie własnego M

Dla większości ludzi zakup mieszkania czy budowa domu to wielkie przedsięwzięcie logistyczne i finansowe. Zazwyczaj sięgamy po kredyt hipoteczny, a i tak inwestycja tego rodzaju pochłania wszystkie możliwe oszczędności. Oprócz murów lokujemy środki w wykończenie oraz wymarzony sprzęt, który pomimo że jest już cywilizacyjnym standardem, to jest bardzo kosztowny. Zakup pralki, zmywarki, lodówki czy dobrej płyty grzewczej to punkty obowiązkowe w urządzaniu każdego mieszkania, bo bez nich nie wyobrażamy sobie już funkcjonowania.

Dobry sprzęt

Producenci prześcigają się w unowocześnianiu sprzętu i choć krążą pogłoski, że politycy zamierzają walczyć z celowym postarzaniem produktów, to jednak co kilka lat przychodzi nam wymieniać poszczególne urządzenia. Stojąc w sklepie ze sprzętem AGD lub przeglądając strony internetowe, możemy dostać istnego zawrotu głowy. Praktycznie urządzenia są nieporównywalne, a my powinniśmy wybrać określone kryterium, jakie nam najbardziej odpowiada. Dla jednych będzie to cena, dla innych ekologia, dla jeszcze innych przywiązanie do określonej marki bądź uleganie skutecznej kampanii reklamowej. Dobrze jest jednak na sprzęt spojrzeć w kategorii przyszłości – czyli porównać klasę energetyczną i zużycie wody urządzeń. Ponieważ właśnie te parametry przeniosą się realnie na rachunki, jakie będziemy płacić.

Urządzanie się na całego

Pamiętajmy, że inwestycje w mieszkanie czy dom nie kończą się na jego wykończeniu i wyposażeniu. Skoro tak dużo środków i pracy wkładamy we własne cztery ściany, to warto ubezpieczyć je w Low Cost Home Insurance. Taka dobra polisa pozwoli naprawić szkody w przypadku zdarzeń losowych i będzie chronić zarówno mury, elementy stałe, jak również wyposażenie (w tym oczywiście sprzęt AGD) przed skutkami zarówno klęsk żywiołowych, jaki i kradzieży z włamaniem. Zarówno pomoc logistyczna, jak i opieka fachowców oraz odszkodowanie pomogą nam odtworzyć utracony majątek.

Żeby wybrać dobre ubezpieczenie warto sięgnąć do porównywarek. Na tym etapie dobrze jest mieć przygotowaną wycenę majątku oraz oczekiwania i możliwości. Po wpisaniu albo sumy ubezpieczenia albo oczekiwanej składki otrzymamy propozycje różnych polis. Tym najbardziej dla nas atrakcyjnym warto przyjrzeć się z bliska. Nie bazujmy jedynie na kryterium ceny oraz atrakcyjności reklamy, a polisy porównujmy na podstawie lektury „Ogólnych Warunków Ubezpieczenia”, w których znajdziemy wszystkie zasady obowiązujące obie strony umowy. Poza ubezpieczeniem mieszkania warto wykupić pakiet assistance, który gwarantuje pomoc fachowców w przypadku nieoczekiwanych kłopotów nawet ze sprzętem AGD.

 Artykuł sponsorowany