Uzupełnili radę

Nowy radny Stanisław Wiercioch

Chwilą ciszy upamiętniającą Marię Patrę, byłą radną i wiceprzewodniczącą rady, rozpoczęła się ostatnia sesja Rady Powiatu Chełmskiego.

13 września odbyła się pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Powiatu Chełmskiego. Jednym z głównym punktów było uzupełnienie składu rady. Ślubowanie złożył Stanisław Wiercioch. Objął on mandat po zmarłej w czerwcu tego roku Marii Patrze, od lat związanej z chełmskim samorządem radnej i wiceprzewodniczącej rady powiatu tej kadencji. S. Wiercioch to przedsiębiorca z Rejowca, który w ostatnich wyborach był bliski objęcia mandatu. Otrzymał tyle samo głosów, co Dorota Łosiewicz, ale wyniki w poszczególnych obwodowych komisjach korzystniejsze były dla Łosiewicz. Po ślubowaniu nowy radny przedstawił się jako rolnik i przedsiębiorca prowadzący młyn, ojciec dwójki dzieci i – nad czym ubolewał – dziadek tylko jednego wnuka.
W czasie sesji uzupełniono też skład prezydium rady. Na stanowisko wiceprzewodniczącego powołano jednogłośnie Bogusława Żelechowskiego. (bf)