V LO z Lublina podwójnym mistrzem województwa!

Zespół dziewcząt z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, mistrzynie województwa lubelskiego w siatkarskiej Licealiadzie. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Augustyniaka z łatwością sięgnęła po złoto!

Zespoły dziewcząt i chłopców V Liceum Ogólnokształcącego z Lublina zostały mistrzami województwa w siatkarskiej Licealiadzie! Podczas wojewódzkich finałów rozgrywanych we wtorek i środę w Białej Podlaskiej nasze drużyny, mistrzowie Lublina, w imponującym stylu sięgnęły po złoto, nie przegrywając nawet seta!

Zespół dziewcząt prowadzony przez trenera Dariusza Augustyniaka z łatwością w grupie uporał się z II LO Świdnik (25:3, 25:11) oraz II LO Puławy (25:5, 25:9), a w finale pokonał IV LO Biała Podlaska (25:15, 25:15). „Piątkę” w turnieju reprezentowały: Wiktoria Boczkowska, Magdalena Chołody, Paulina Kępka, Aleksandra Krzyżak, Weronika Pyzik, Natalia Skrzypczak, Julia Trus, Dominika Wawerska, Patrycja Wawerska i Natalia Wyroślak.
Trzecie miejsce wśród dziewcząt zajął ZS Nr 1 z Tomaszowa Lubelskiego, który w decydującym meczu pokonał 2:0 (25:12, 25:21) II LO ze Świdnika.
Chłopcy z V LO ,w odróżnieniu od szkolnych koleżanek, by wywalczyć awans do wielkiego finału musieli się trochę napracować. Podopieczni trenera Norberta Kołodziejczyka w grupie toczyli emocjonujące spotkania z LO z Międzyrzeca Podlaskiego (26:24, 25:22) oraz z ZSEiM Chełm (25:15, 25:23).
W meczu o 1. miejsce V LO wygrało z ZS 2 Kraśnik (25:17, 25:19).
Zespół z Lublina występował w turnieju w składzie: Bartłomiej Bastrzyk, Adam Brodacz, Kacper Gałant, Konrad Gorgoł, Patryk Jarosz, Mateusz Oniszczuk, Krzysztof Orzeł, Dominik Pacek, Piotr Rycyk, Michał Rzepecki, Jakub Sakowski i Michał Sulowski.

Trener Norbert Kołodziejczyk i jego podopieczni z V LO z Lublina odbierają złote medale za wygranie wojewódzkich finałów w siatkówce