Vitrum czeka na cud

VITRUM WOLA UHRUSKA – FRASSATI FAJSŁAWICE 1:6 (1:2)
0:1 – Młynarczyk (17), 1:1 – Łubkowski (33), 1:2 – Adamiak (45), 1:3 – Olech (49), 1:4 – Skorek (59), 1:5 – Adamiak (73), 1:6 – Chruściel (84).
VITRUM: Wielgus – Michał Polak, Bartosik, Barczuk (46 Danielak), Jesionek, K. Szwalikowski, Kociuba, Żakowski (75 B. Szwalikowski), Radkowiak (63 Mielniczuk), Łubkowski, Olender (50 Mikołaj Polak). Trener – Stanisław Dąbek.
FRASSATI: Dzirba – Madeja, Lipa, P. Przebirowski, Jedut, M.Baran, Chruściel, Adamiak, Młynarczyk, S. Baran (46 Skorek), Olech. Trener – Jerzy Szych.
Sędziowali: Kwiatek oraz P. Kowalski i Wawrzyniak.
Nie było niespodzianki w starciu między zamykającym tabelę Vitrum, a niezwykle groźną ekipą z Fajsławic. – Do przerwy nasza gra jeszcze jakoś wyglądała, mecz był w miarę wyrównany, ale jak się nie wykorzystuje stuprocentowych sytuacji, tylko chce się wjechać z piłką do bramki rywala, to się nie wygrywa – ocenia Roman Wielgus, kierownik zespołu z Woli Uhruskiej. Gole dla gospodarzy mogli strzelić m.in. Łubkowski, ale trafił w poprzeczkę oraz Mikołaj Polak (z 5 metrów wcelował w bramkarza). – Na pewno skrzydła podcięła nam bramka na 1:2, stracona tuż przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron próbowaliśmy wyrównać, ale to goście byli groźniejsi i skuteczniejsi – zauważa Wielgus. Frassati spokojnie czekało na błędy rywala i po zmianie stron wypunktowało Vitrum. Widać było, że gospodarze z minuty na minutę opadają z sił. Mecz toczył się w 30-stopniowym upale. Piłkarze z Fajsławic lepiej kondycyjnie wytrzymali trudy pojedynku, wykorzystali błędy przeciwnika i w drugiej połowie zdobyli aż 4 bramki. Los podopiecznych Stanisława Dąbka zdaje się być przesądzony. Tylko cud może uratować Vitrum przed spadkiem do klasy „A”. (kg)

1. Różanka 22 53 17-2-3 75-21
2. Start 22 53 17-2-3 71-23
3. Unia B. 22 45 14-3-5 64-39
4. Sparta 22 45 14-3-5 57-33
5. Hetman 22 45 14-3-5 56-32
6. Frassati 22 40 12-4-6 60-36
7. Granica 22 31 10-1-11 49-49
8. Brat 22 27 8-3-11 48-51