Voltaren MAX lek na choroby stawów i nagłe wypadki

Voltaren MAX przydaje się  na wszelkich wyjazdach i wyprawach, gdyż leczy urazy, łagodzi ból, przyspiesza gojenie siniaków i obrzęków po stłuczeniach lub skręceniach oraz łagodzi ból związany z nadwyrężeniem ścięgien. Jest on również doskonałym lekiem na wszelkie stany zapalne zarówno pourazowe, jak i spowodowane chorobą zwyrodnieniową stawów.

Jakie jest zastosowanie leku Voltaren MAX?

Voltaren MAX jest lekiem dla osób cierpiących na bóle stawów, pleców lub mięśni -Jest on wskazany do stosowania u dorosłych, seniorów i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Działa aż do 12 godzin przeciwbólowo, ponadto przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo oraz pomaga poprawić sprawność ruchową.

Można go stosować przy następujących schorzeniach:

  • stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów po urazach,
  • ból pleców,
  • zapalenie ścięgien,
  • łokieć tenisisty,
  • zapalenie torebki stawowej,
  • zapalenie okołostawowe.

Czym jest choroba zwyrodnieniowa stawów?

Choroba zwyrodnieniowa stawów (CHZS) jest najczęściej występującą bolesną chorobą stawów.* Pojawia się ona, kiedy pełniąca ochronę kości chrząstka stawowa ulega uszkodzeniu, którego organizm nie jest w stanie sam naprawić. Najczęściej dotyka ona: kolana, biodra oraz stawy rąk. Z czasem uszkodzeniu ulegają także inne struktury – kość podchrzęstna, torebka stawowa, otaczające staw więzadła, ścięgna oraz mięśnie, powodując dolegliwości bólowe, sztywność stawów i ograniczenie ruchomości stawu. Voltaren MAX skutecznie wspomaga leczenie bolesności stawów spowodowanej CHZS.

Jaki jest skład leku Voltaren MAX?

Składnikiem aktywnym jest w żelu Voltaren MAX jest substancja o nazwie diklofenak dietyloamoniowy należaca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zawiera również m.in.: butylohydroksytoluen, glikol propylenowy, alkohole izopropylowy i oleinowy, parafinę ciekłą, karbomer, kompozycję zapachową eukaliptusową i wodę oczyszczoną.

Jak należy stosować Voltaren MAX?

Lek Voltaren MAX jest przeznaczony do stosowania na skórę. Aby lek działał przeciwbólowo przez cały dzień, należy posmarować rano bolące miejsce. Żel ten można stosować 2 razy na dobę rano i wieczorem.

Przeciwwskazania do stosowania żelu Voltaren MAX

Leku Voltaren MAX nie należy stosować:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub inny składnik tego leku,
  • w przypadku gdy u pacjenta i wystąpiła reakcja uczuleniowa po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po innych lekach stosowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych,
  • od siódmego miesiąca ciąży,
  • w wieku poniżej 14 lat.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here