VPS a dedykowany – który serwer wybrać?

Nigdy na tak poważną inwestycję jak lokowanie środków pieniężnych w serwer nie decyduj się pochopnie. Kluczowe jest zaznajomienie się z zaleceniami ekspertów odnośnie tego, w jakich przypadkach poszczególne rozwiązania okazują się optymalne i sprawdzone. Wśród najbardziej polecanych maszyn serwerowych, ostatnimi czasy na szczególne wyróżnienie zasługują dwa podstawowe typy – VPS oraz dedykowany. Który kiedy? O tym w dalszych częściach.

VPS

Pod skrótem VPS kryje się nic innego jak wirtualny serwer dedykowany, który cechuje się w głównej mierze ogromną wydajnością oraz stabilnością. Często specjaliści są zdania, że to swego rodzaju „złoty środek” – rozsądna cena idąca w parze z naprawdę wysoką jakością. Wybór omawianego wariantu jest strzałem w dziesiątkę wówczas, gdy na naszej stronie nagle zaczęliśmy dostrzegać wyjątkowo silny ruch, większy niż dotychczas.

W związku z rosnącym zainteresowaniem naszym serwisem, konieczne jest rozejrzenie się za dużo lepszą opcją niż tradycyjnie i najczęściej wybierany, zwłaszcza na początku prowadzenia strony www, hosting współdzielony. VPS to jedna z tych właśnie form hostingowych, która wiąże się ze znacznie większym komfortem – mamy wydzielony spory fragment przestrzeni serwerowej wyłącznie dla nas, to tak jakbyśmy mieli serwer dedykowany, a więc nie ma problemu z limitami, brakiem wystarczającego miejsca, zbyt dużym ruchem na stronie i w związku z tym fragmentarycznym ładowaniem się serwisu, czy przeciążeniem.

Nim jednak postawimy na serwer VPS, warto dokonać selekcji usługodawców, kierując się tym, aby firma posiadała doświadczenie, cieszyła się renomą i uznaniem do tej pory korzystającej z jej usług klientów tak jak przykładowo ma to miejsce w przypadku znanej marki Hekko.

Dedykowany

Lepszej opcji niż serwer dedykowany na dziś dzień już nie ma. To nic innego jak prywatne urządzenie stacjonarne, które jest wyłącznie przypisane nam i służy do magazynowania tylko naszych stron. Nie musimy z kimkolwiek się dzielić, dlatego też tego typu narzędzie jest w stu procentach dostosowane do wymagań oraz zapotrzebowania konkretnie naszej strony. Tym samym, maszyna działa tak jak tego chcemy.

Oczywiście pociąga to za sobą z reguły spore sumy, bo inwestycja w serwer dedykowany to już poważna lokata kapitału, niemniej jednak naprawdę warto, bowiem tak spersonalizowany sprzęt jest na naszą wyłączność, zapewniając maksymalny komfort oraz pełną niezawodność, co natomiast przekłada się na pozytywny wizerunek wśród odwiedzających naszą stronę www.

Wychodzimy na profesjonalistów, którzy nigdy nie borykają się z awariami serwisu, proponując internautom najwyższą jakość obsługi i łatwy oraz przyjemny i szybki dostęp do prezentowanych treści, czy oferty. Jak już wyżej wspomnieliśmy, potrzeba dość dużego budżetu na cel zakupu serwera dedykowanego, ale nosząc się z zamiarem inwestycji w ten wariant serwerowy, przyda się od czasu do czasu przeglądnąć oferty znanych firm typu wymieniona już marka Hekko. Rekomendowani usługodawcy nierzadko proponują klientom różnorodne promocje i upusty.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here