W Noworocznym Turnieju Taekwondo LKSW Dan

Podium w kopnięciach szybkościowych. Rywalizację wygrała Kinga Matysiak. Druga była Olga Krawczyk, a trzecia Marysia Skiba

W sobotę (12 stycznia) w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku odbył się Noworoczny Turniej Taekwondo LKSW Dan. Do turnieju zgłosiło się 122 zawodników w wieku od 3 do 13 lat z sekcji w Świdniku, Piaskach, Milejowie, Łęcznej oraz Lublinie.


Tym razem z rywalizacji wyłączono posiadaczy najstarszych stopni, dając szansę wywalczenia medali mniej zaawansowanym. Zawody rozegrano w układach formalnych, technikach specjalnych, walkach soft-stick, kopnięciach szybkościowych i torach przeszkód. Dzięki zaangażowaniu rodziców i posiadaczy starszych stopni, którzy tym razem wystąpili w roli sędziów, zawody rozegrano w cztery i pół godziny.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów okazał się 3-letni Wojtek Oleszek z sekcji w Milejowie!

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik, zaś upominki dla zwycięzców przygotowała firma GP Batteries.

Oprócz szansy rywalizacji na poziomie klubowym zawody były także sprawdzianem zawodników, którzy będą przygotowywać się do tegorocznych mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w kwietniu w Częstochowie.