W odróżnieniu od Avii Motor nie zachwyca

Ze zmiennym szczęściem walczyły w miniony weekend w piłkarskiej trzeciej lidze nasze zespoły. Bijący się o awans lubelski Motor znowu stracił punkty, remisując w Krośnie z Karpatami 1:1. Z kolei broniąca się przed spadkiem Avia wygrała w Oświęcimiu z Sołą 3:0, odnosząc drugie, wiosenne zwycięstwo!

Motor rozpoczął spotkanie w Krośnie w składzie identycznym niż przed tygodniem w zwycięskim spotkaniu ze Stalą Rzeszów. Niestety, w sobotę w konfrontacji z Karpatami lublinianom nie udało się uzyskać tak korzystnego wyniku, jak przed tygodniem, choć trzeba przyznać, że szczęście było blisko. W 78. minucie po golu Dimy Kozbana, który chwilę wcześniej zastąpił na boisku Konrada Nowaka, motorowcy wygrywali 1:0. Radość z prowadzenia trwała jednak zaledwie kilkadziesiąt sekund.
Gospodarze wykorzystali błąd lubelskiej defensywy. Po nieporozumieniu obrońcy Patryka Słotwińskiego, który próbował zagrywać do bramkarza Andrzeja Sobieszczyka piłkę do siatki gości skierował Marek Zięba.
W Oświęcimiu Avia festiwal strzelecki rozpoczęła już w 13. minucie. Piłkę w pole karne posłał Mateusz Jarzynka, a futbolówkę do… własnej bramki niefortunnie wpakował Arkadiusz Chlebowski.
Drugiego gola dla świdniczan w 69. minucie zdobył pozyskany w zimowej przerwie Dominik Maluga, który wykorzystał znakomite podanie Krystiana Mroczka i strzałem z 15 metrów pokonał bramkarza gospodarzy.
Wynik meczu w 75. minucie ustalił Sebastian Orzędowski, który po zagraniu Damiana Szpaka płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce.
Avia mecz z Sołą mogła wygrać o wiele wyżej. Piłka po strzale Malugi odbiła się od słupka. Znakomitą okazję, znajdując się tuż przed bramką zmarnował także Szpak.
– To było ciężkie spotkania. Soła grała bardzo ambitnie i walczyła do końca. Ten mecz różnie mógł się potoczyć gdyby nasz bramkarz przy prowadzeniu 1:0 nie dał rady przy sytuacji sam na sam z zawodnikiem Soły – mówił po meczu Dominik Bednarczyk, trener Avii.
Dzięki kolejnej, drugiej wygranej wiosną Avia z 20 punktami awansowała w tabeli rozgrywek III ligi już na 11. miejsce i ma cztery punkty przewagi nad zajmującymi szesnastą pozycję (pierwszą spadkową) Karpatami Krosno. MAG

W piłkarskiej III lidze

22. kolejka: Karpaty Krosno – Motor Lublin 1:1 (Zięba 79 – Koźban 78) * Soła Oświęcim – Avia Świdnik 0:3 (Chlebowski 11 samob., Maluga 69, Orzędowski 74) * Stal Rzeszów – Chełmianka Chełm 1:2 (Koczon 60 k – Banaszak 53, 90) * Wiślanie Jaśkowice – Orlęta Radzyń Podlaski 0:0 * MKS Trzebinia – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (Sołtys 35 – Jamróz 15) * JKS 1909 Jarosław – Podlasie Biała Podlaska 0:0 * Unia Tarnów – Resovia 2:5 (Hebda 46, Biały 62 k – Kaliniec 18, Frankiewicz 21, Ogrodnik 22, 59, Makowski 69).
Niedzielne mecze: Wisła Sandomierz – Wólczanka Wólka Pełkińska i Spartakus Daleszyce – Podhale Nowy Targ zakończyły się po zamknięciu tego wydania.
W następnej kolejce – 14 kwietnia: Motor – Unia (17:30), Avia – Wiślanie (13).
18. JKS 1909 19 9 21-49
W następnej kolejce – 14 kwietnia: Motor – Unia Tarnów (17:30), Avia – Wiślanie (13).

Karpaty Krosno – Motor Lublin 1:1 (0:0)

Motor: Sobieszczyk – Michota, Gieraga, Tadrowski, Słotwiński – Majkowski (70 Kaczmarek), Kamiński (60 Korczakowski), Burkhardt, Oziemczuk (60 Tymosiak), Dzięgielewski – Nowak (73 Kozban).
Bramki: 0:1 Kozban 78. 1:1 Zięba 79. Sędziował: Jakub Moskal (Kielce). Widzów: 600.

Avia znakomicie rozpoczęła piłkarską wiosnę. Po zwycięstwie 5:1 przed tygodniem, u siebie
z MKS Trzebinia, pokonała w sobotę w Oświęcimiu Sołę 3:0

Soła Oświęcim – Avia Świdnik 0:3 (0:1)

Avia: Piotrowski – Jarzynka, Drelich, Kołodziej, Barański – Maluga, Głaz, Czułowski (57 Nowak), Mroczek (67 Orzędowski), Białek (57 Szpak) – Prędota (90+1 Wrzesiński).
Bramki: 0:1 Chlebowski 11 samob., 0:2 Maluga 69, 0:3 Orzędowski 74.
Żółta kartka: Kołodziej (A. ). Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola). Widzów: 100.