W Sawinie o puchar starosty

W Sawinie rozegrano XIV powiatowy turniej piłki nożnej o puchar starosty chełmskiego. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn w kategorii szkół podstawowych w roczniku 2004 i młodsi.

Zwyciężyła ekipa z SP w Dorohusku (opiekun – Grzegorz Świderski), a kolejne miejsca zajęły: 2. SP Sawin (Piotr Sołoducha), 3. SP Wierzbica (Mariusz Pasicki), 4. SP Białopole (Maria Kurzydłowska), 5. SP Żmudź (Jarosław Bureć), 6. SP Wojsławice (Grzegorz Jeleń), 7. SP Siedliszcze (Damian Osoba), 8. SP Leśniowice (Artur Dąbrowski). Organizatorzy wspólnie z nauczycielami i trenerami wybrali najlepszych zawodników turnieju. Zostali nimi Jakub Łubkowski (SP Sawin), Szymon Sarzyński (SP Białopole) i Konrad Klimowicz (SP Wierzbica). Tytuł najlepszego bramkarza dostał się w ręce Jakuba Bieleckiego z Dorohuska. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. W imieniu starosty nagrody wręczali wicewójt gminy Sawin Andrzej Czerwiński oraz dyrektor ZS w Sawinie Grzegorz Świca. Organizatorem imprezy był UKS „Volley” Sawin, działający przy ZS w Sawinie. (k)