Wady i zalety Tajlandii – wakacyjna podróż

Zapewne znajdziesz niewiele znajomych, którzy lubią zimowy, depresyjny i szary klimat. W zimie nie chce się wstawać do pracy, trenować, gotować itp., a jedynie spać, najlepiej przez cały okres brzydkiej pogody. Jest to czas takiej samej pracy, dla tych, którzy robią na etat, a odpoczynku dla tych, którzy utrzymują się z uprawy ziemi. Większość jednak, standardowo chodzi do pracy i narzeka na brzydką zimową pogodę, która bardziej przypomina błotnistą jesień, niż białą zimę z dzieciństwa.

Są dwa sposoby na poprawienie sobie humoru oraz naładowanie akumulatorów: zapadnięcie w sen zimowy lub lot do ciepłych krajów. Warto w zimie zrobić sobie gorące wakacje i wylecieć do jakiegoś pięknego i gorącego kraju, pełnego palm, słonej wody i słońca. Jednak pojawia się pewien problem. Często w tym okresie, nie ma pieniędzy na tego typu wakacje, szczególnie jeśli na wakacjach, już się było w tropikach. Pojawia się więc pytanie gdzie jechać, aby za bardzo nie nadszarpnąć domowego budżetu.

Piękna Tajlandia

Najczęściej proponowanym krajem, który doskonale radzi sobie z niskim budżetem wakacyjnym jest Tajlandia. Nadal jednak, mnóstwo ludzi kojarzy ją z Chinami, smogiem i zatłoczonymi miastami pełnymi gangsterów. Wygląda to jednak całkowicie inaczej. Tajlandia jest uważana za kraj uśmiechu, Tajowie są mili, pomocni i zawsze uśmiechnięci. Można tam także liczyć na doskonałe jedzenie, zachwycające widoki i bardzo niskie ceny. Panuje tam bardzo sprzyjający klimat, który pokocha każdy fan słońca.

Ciemna strona Tajlandii

Tajlandia ma jednak nie tylko same zalety, ale posiada też wady, które ujawniają się dopiero po dłuższym pobycie. Trzeba uważać przede wszystkim na mieszkańców Tajlandii, którzy są rzeczywiście mili i uśmiechnięci, ale do czasu. Jeśli Taj źle wyda Ci resztę, czy się w czymś pomyli, lepiej mu tego nie mówić. Są oni bowiem bardzo honorowi i każda pomyłka, ten honor plami. Dlatego też, nie przyznają się oni do błędów, a każdego kto próbuje je wytknąć, traktują bardzo agresywnie. Dlatego, lepiej unikać konfliktów. Trzeba także liczyć się z tym, że jako turysta, będziesz płacił znacznie więcej za wszelkie usługi, czy na targach.

Przygotowania do wylotu

Lecąc do Tajlandii, trzeba liczyć się z tym, że są to typowo tropikalne tereny. Tak więc, panują tam odmienne warunki pogodowe, które sprzyjają zachorowaniem na takie choroby jak np. malaria. Trzeba także wiedzieć, jak chronić się przed insektami, które również roznoszą choroby. Dodatkową kwestią są także wizy, o których nie wolno zapominać. Warto zorientować się wcześniej na lotnisku lub na stronach internetowych jak np. https://orangeparking.pl/lotnisko/pl, również w takich kwestiach jak miejsca parkingowe. Jeśli na lotnisko jedziesz włąsnym samochodem, dowiedz się gdzie warto zostawić swój pojazd, aby był on bepzieczny. Zorientuj się w parkingach strzeżonych w okolicy lub bezpośrednio na terenie lotniska. Pozostawienie pojazdu na niestzreżonym parkingu, skończyć się może źle dla samochodu oraz drogo dla własciciela.

Materiał sponsorowany