Walczyli następcy Jabłońskiego i Krawczyk

Najmłodsi reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm idą w ślady swoich starszych koleżanek i kolegów, odnoszą coraz większe sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych arenach. Rywalizując w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Warmii i Mazur wywalczyli aż siedem medali. Na olsztyńskich matach, oprócz najlepszych polskich klubów, do walk o medale i miejsca na podium przystąpiły również silne drużyny z Rosji i Litwy. W sumie do walk stanęło 432 zawodników i zawodniczek.


Najwięcej powodów do radości miał Hubert Sidoruk (uczeń Szkoły Podstawowej w Wierzbicy), który pokonując kolejnych przeciwników, awansował do finału. W decydującym pojedynku o złoty medal w ciągu kilkunastu sekund przez położenie na łopatki pokonał reprezentanta Rosji i ze złotym medalem stanął na najwyższym stopniu podium.

Szczęśliwa również do domu powróciła Nikola Skórska (uczennica SP nr 3 we Włodawie), która prezentując wysoką formę w świetnym stylu pokonała swoje rywalki i zdobył medalem z najcenniejszego kruszcu.

W drodze do swojego sukcesu zwyciężyła m.in. reprezentantkę naszego kraju na mistrzostwa Europy Wiktorię Płaczkowską z Kielc. Bliska zdobycia złotego medalu była Wiktoria Kamela (uczennica SP w Wierzbicy), która w walce finałowej o złoty medal przy remisie 4:4 uległa swojej przeciwniczce i musiała zadowolić się drugim miejscem.

Srebrnymi medalistkami zostały również Monika Dadas (uczennica SP w Rudzie Hucie) i Weronika Podolak (uczennica SP nr 1 w Chełmie). Medalami z brązowego kruszcu zostali nagrodzeni Jakub Kaczor (uczeń SP w Strupinie Dużym) i Oliwia Ożarowska (uczennica ZSP nr 3 w Chełmie).

Tuż za podium na piątym miejscu zawody zakończył Oskar Gajos (uczeń SP nr 7 w Chełmie). Na ósmym miejscu zostali sklasyfikowani Filip Zając i Maciej Nafalski. Dziewiątą lokatę zajął natomiast Szymon Denysiuk. Trenerami chełmskich medalistów są: Dariusz Jabłoński, Marcin Sadowski, Zdzisław Biały i Dariusz Kucharski oraz Mirosław Czwaliński. (r)