Walczyli reprezentanci aż 18 klubów

Z udziałem ponad 130 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z Polski i Ukrainy na obiektach akademickich przy ul. Langiewicza rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa w Judo w kategoriach: dzieci, młodzik, junior młodszy, senior.


Cieszy nie tylko liczna obsada mistrzostw, ale także poziom, jaki zaprezentowali najlepsi. W kategorii seniorek aż trzy z czterech kategorii wygrywały lublinianki!

Wśród seniorów górowali ci z regionu, a to głównie za sprawą Sebastiana Rogoży z Judo Team Modliborzyce, który wygrywał kat. 60 kg i 66 kg, pokonując dwukrotnie w finale Kacpra Zgrajkę z lubelskiego UKS Spartakus.

Wśród dzieci świetnie radzili sobie reprezentanci klubów z Lublina – swoje kategorie wagowe wygrali m.in. Filip Włodarczyk z Lublinianki i Jakub Żwirski z UKS Spartakus – oraz zawodnicy z ukraińskiego Lubomyla, którzy zwyciężali w kat. 34 kg, 38 kg, 42 kg oraz 46 kg! BAS

Mistrzowie województwa lubelskiego oraz najlepsze wyniki zawodników z Lublina i Świdnika

Junior młodszy

55 kg: Jakub Małolepszy (UKJ AszWoj Warszawa), 2. Daniel Konasiuk (Lublinianka), 3. Mateusz Piekarczyk (Judo Rei Świdnik) * 60 kg: Mateusz Osowski (Start Radom) * 73 kg: Damian Zaperty (Judo KONTRA Mińsk Maz.) * +81 kg: Wiktor Jankowski (Radom), 2. Patryk Strzałkowski (Judo REI Świdnik)

Młodziczki

63 kg: Jagoda Chłodny (Judo Team Modliborzyce), 2. Aleksandra Popik (Kalina Lublin)

Młodzicy

50 kg: Mateusz Wołoszyn (UMKS Ostrowia), 5. Michał Król (Judo Rei) * 55 kg: Taras Potapczuk (Ukraina) * 60 kg: Martin Sendłak (Legion Zamość), 3. Wiktor Sadkowski, 4. Iga Łobińska (oboje Judo Rei) * 73 kg: Max Kupiec (Legion), 2. Jakub Jabłonka (Spartakus)

Dzieci (r. 2006 i młodsze)

24 kg: Lena Niedźwiecka (Legion) * 27 kg: Gaja Sternik (Ostrowia) * 40 kg: Natalia Wacniak (Legion), 3. Karolina Sztejnbis (Spartakus) * 44 kg: Agata Żukowska (Legion) * 48 kg: Adrianna Wisławska (UKJ AszWoj Warszawa), 2. Nikola Michalec (Lublinianka) * 52 kg: Natalia Podolak (Legion) * 57 kg: Martyna Gałek (Start) * 60 kg: Julia Grudzień (Ostrowia) * 27 kg: Filip Włodarczyk, 2. Aleksander Dudek (obaj Lublinianka) * 27b kg: Jakub Żwirski (Spartakus) * 30 kg: Jarosław Krasnopolski (Legion Zamość), 5. Krzysztof Sawczuk (Lublinianka) * 34 kg: Ilia Żarinow (Lubomyl), Bartosz Wójcik (Spartakus), 7. Filip Twardowski (Lublinianka) * 38 kg: Herman Romaniuk (Lubomyl) * 42 kg: Nazar Kozaczuk (Lubomyl), 7. Gabriel Winnicki (Spartakus) * 46 kg: Anton Vovk (Lubomyl), 5. Kacper Kowalczyk (Spartakus) * 55 kg: Filip Grosicki (Ostrowia), 3. Maciej Bobowicz (Spartakus) * +55 kg: Maciej Efner (Legion).

SENIORZY (roczniki 2001 i starsi)

kobiety

48 kg: Edyta Rojek (UKS Spartakus Lublin) * 52 kg: Antonina Lechniak, 2. Ewelina Biernacka, 3. Martyna Ryfka (wszystkie UMCS) * 78 kg: Agata Zygmunt (Legion Zamość), 2. Angelika Wróbel (UMCS) * +78 kg: Katarzyna Najda (Lublinianka)

mężczyźni

60 kg: Sebastian Rogoża (Judo Team Modliborzyce), 2. Kacper Zgrajka, 3. Konrad Wójcik (obaj UKS Spartakus) * 66 kg: S. Rogoża, 2. K. Zgrajka * 73 kg: Hubert Modrzewski, 2. Damian Oleksiak (obaj UMCS) * 81 kg: Paweł Borowicz (Dęblin), 3. Dmytro Mykhailyk (UMCS) * 90 kg: Karol Wiśniewski (Kalina Lublin) * 100 kg: Miłosz Grzegorzek (Dęblin), 3. Piotr Niedzielski (Spartakus) * +100 kg: Tomasz Sztejnbis (Spartakus), 2. Robert Cieślak (Lublinianka)