Walnych czas. Spółdzielcy, obecność obowiązkowa! [GALERIA]

W spółdzielniach mieszkaniowych trwają walne zgromadzenia członków, czyli zebrania najwyższego organu decyzyjnego każdej spółdzielni. W Chełmie walne za sobą mają już mieszkańcy ChSM i SM Centrum, ale w innych spółdzielniach zebrania dopiero się odbędą. Niezmiennie namawiamy wszystkich członków do udziału i decydowaniu o tym, co dzieje się w spółdzielni.

Do końca czerwca każdego roku spółdzielnie mieszkaniowe mają ustawowy obowiązek przeprowadzenia walnego zgromadzenia członków. Co prawda w tym roku, z tego, co się zorientowaliśmy, w żadnej z większych chełmskich spółdzielnie nie ma wyborów nowych władz, ale, jak co roku będzie prezentacja sprawozdania finansowego i głosowanie nad jego przyjęciem, głosowanie nad absolutorium dla zarządu, uchwała w sprawie podziału nadwyżki bilansowej (zysku) lub pokrycia straty, głosowanie nad projektami uchwał, które wnieśli członkowie lub organy spółdzielni. Jeśli chcemy mieć jakiś wpływ na to, co dzieje się w naszej spółdzielni obecność na walnym jest obowiązkowa. Tymczasem frekwencja na zebraniach rzadko przekracza kilka procent.

Nie inaczej było na tegorocznym Walnym Zgromadzeniu Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które odbyło się w dwóch częściach – 1 i 2 czerwca. Na walne największej spółdzielni w regionie, liczącej ok. 8 tys. członków, przyszło w sumie mniej niż 200 osób, choć oprócz tradycyjnych uchwał w sprawie sprawozdań finansowych, absolutorium czy podziału zysku, były też uchwały o sprzedaży działek pod garaże, których budowa budzi później wiele kontrowersji.

Za nami również walne w SM w Chełmie. Zainteresowanie spółdzielców zebraniem, jak co roku było znikome. Więcej o uchwałach podjętych na walnym w ChSM i SM Centrum w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Nowego Tygodnia.

Zebranie w kolejnych spółdzielniach mieszkaniowych w Chełmie dopiero przed ich członkami. Namawiamy do udziału.

Harmonogram:

GSM „Gwarek” 16 czerwca, wtorek, o godz. 16 w SP 7 w Chełmie

SM „Demos” 17 czerwca, środa,  o godz. 17 w SP nr 2

SM „Bazylany” 18 czerwca, czwartek, o godz. 17.00 w ZDZ w Chełmie, sala gimnastyczna, ul. Lwowska 37.