Warsztaty i zajęcia dla dorosłych w Łazienkach Królewskich

Osoby, które poszukują inspirujących i ciekawych propozycji dokształcania lub spędzania wolnego czasu, powinny zainteresować się tym, co odbywa się w Łazienkach Królewskich. Udział w warsztatach rysunku, debatach, wykładach z obszaru literatury, historii i sztuki, zajęciach plastycznych i wielu innych atrakcjach często jest bezpłatny.

Lekcje sztuki

Warto regularnie zaglądać na stronę internetową Łazienek Królewskich i sprawdzać ofertę zajęć dla dorosłych i seniorów. To niezawodne źródło wiedzy na temat tego, co się dzieje. W Warszawie jest mnóstwo miejsc, w których można spędzić aktywnie czas, ale Łazienki mają niepowtarzalną atmosferę. Zajęcia odbywają się w budynkach systemu pałacowo-parkowego, a od wiosny do jesieni również w ogrodach. Dlatego mimowolnie i nieustanne obcuje się ze sztuką.

Zajęcia w królewskiej Formierni to czas spędzony w wyjątkowej przestrzeni. Stara Oranżeria, w której odbywają się warsztaty jest wyposażona w różnego typu udogodnienia. Oprócz relaksu, w trakcie którego można obejrzeć film opowiadający o powstaniu tego miejsca, można również dokładnie przyjrzeć się narzędziom używanych dawniej przez królewskich formierów oraz samodzielnie wykonać gipsowy odlew. Ponadto Łazienki dysponują również bogatą ofertą lekcji malarstwa, rzeźby i rysunku.

Warsztaty i wykłady

Wykłady w Łazienkach Królewskich prowadzą najwyższej klasy specjaliści z danej dziedziny, często są to doktorzy i profesorzy akademiccy. Prelekcje odbywają się w cyklach, na które można wykupić karnet. Dotyczą szeroko pojętych zagadnień z dziedziny kultury i sztuki. Przykładowo, do tej pory zrealizowane zostały spotkania o następującej tematyce: Kościuszko W West Point, Kobieta w sztuce. Królewska kolekcja malarstwa, Portret wielokrotny – warsztaty z historii malarstwa, Spotkania wokół dzieł Rubensa oraz debaty i wykłady z literatury i salony poezji.

Często organizowane są również warsztaty z zakresu animacji kultury, arteterapii, historii kultury i sztuki oraz umiejętności psychospołecznych. Są one w oryginalny sposób łączone z oprowadzaniem po wystawach lub uczestnictwem w koncertach.

Aktywność fizyczna w Łazienkach Królewskich

Oprócz działań twórczych i naukowych w Łazienkach odbywają się również zajęcia jogi i chińskich ćwiczeń qigong. W pogodne dni realizowane są na świeżym powietrzu, prowadzą je doświadczeni trenerzy. Uczestnictwo w nich najczęściej jest bezpłatne.

Artykuł sponsorowany