Ważne zwycięstwo

Zanim szczypiornistki MKS Perła udały się w czwartek do Francji, na pucharowe spotkanie III rundy kwalifikacji Pucharu EHF z E.S. Besancon, w środę, w ostatnim spotkaniu I rundy sezonu zasadniczego 2018/19 PGNiG Superligi kobiet zmierzyły się w Szczecinie z Pogonią. Lublinianki wygrały 26:19.

Środowe spotkanie miało swoją dramaturgię. Początek zdecydowanie należał do MKS, który po kwadransie prowadził 7:3. Niestety, w kolejnych fragmentach pierwszej połowy do głosu coraz bardziej dochodziły rywalki, a w grze lublinianek pojawiało się sporo błędów. Do przerwy to miejscowe były górą (11:9).

Na początku drugiej połowy mistrzynie szybko odrobiły straty. W 42. minucie „perełki” miały już pięć trafień na swoim koncie więcej od szczecinianek..

MKS Perła ostatecznie wygrał 26:19 i 1. rundę zakończył na trzecim miejscu ze stratą czterech punktów do lidera, Zagłębia Lubin.

Teraz w rozgrywkach ligowych aż do początku stycznia potrwa przerwa, spowodowana udziałem naszej kadry w finałach Mistrzostw Europy, które od 28 listopada do 16 grudnia odbędą się we Francji.

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26 (11:9)

Pogoń: Pruenster, Krupa – Blazević 5, Cebula 4, Kochaniak 3, Zawistowska 2, Płomińska 1, Bozović 1, Dezić 1, Agbaba 1, Wołoszyk 1, Szynkaruk, Urbańska, Janas, Del Balzo, Nosek
MKS Perła: Gawlik, Bešen – Łabuda 5, Gęga 5, Matuszczyk 4, Achruk 3, Rosiak 3, Kowalska 2, Nocuń 3, Nestsiaruk 1, Urtnowska, Moldrup, Szarawaga
Kary: Pogoń – 10 minut, MKS Perła – 8. Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie) i Piotr Wojdyr (Gdańsk).