Weekend przy komputerach

Świdnickie szkoły – Zespół Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcące stały się w miniony weekend areną zmagań w e-sporcie za sprawą organizowanych tam mistrzostw szkół w tej dyscyplinie oraz Pucharu Polski w e-gamingu.


– Czekają nas trzy dni niesamowitych emocji przygotowanych przez Super Game e-sport. Gracze zmierzą się na najnowocześniejszym sprzęcie i mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Dobrej gry! – życzył wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs, otwierając imprezę.
Grania podczas trzydniowych (29 września – 1 października), e-sportowych mistrzostw było co nie miara. Były turnieje drużynowe i indywidualne w Counter-Strike: Global Offensive oraz turnieje indywidualne w FIFĘ18. Przed monitorami zasiedli uczniowie, którzy walczyli o tytuł mistrza Polski szkół w e-sporcie oraz pasjonaci gier komputerowych, którzy rywalizowali o Puchar Polski. Impreza była również okazją do przetestowania nowoczesnego, dedykowanego graczom, sprzętu NTT System i wypróbowania monitorów firmy LG.
– Ta impreza to przetarcie pewnego szlaku. Chcielibyśmy, aby zagościła u nas na stałe i być może w przyszłości, była rozgrywana jeszcze na wyższym poziomie niż mistrzostwa Polski – mówi W. Białowąs, który osobiście preferuje tradycyjny model uprawiania sportu i jest trenerem oraz posiadaczem VII Dan w judo, ale dostrzega również plusy e-sportu. – Jest bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży, jeśli chodzi o gry komputerowe. Nasze szkoły kształcą w zawodach i specjalizacjach, które pośrednio łączą się z tą tematyką, z zainteresowaniem elektroniką i komputerami. Mam na myśli np. kierunek technik-informatyk w Piaskach czy klasę politechniczno-matematyczną w I LO. (mg)