Weekend z R – premiera Teatru Ziemi Chełmskiej

Co może się przytrafić, gdy podróż służbowa męża zostaje nieoczekiwanie odwołana a do drzwi puka kochanek? Czy przyjaciele to dobre alibi? Czy najlepszą kochanką może okazać się koleżanka żony? Czy malarz może być jednocześnie hydraulikiem?

 

Na te i wiele innych pytań odpowiedź będzie można znaleźć oglądając najnowszy spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej. „Weekend z R” to typowa komedia pomyłek, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wystąpią Barbara Szarwiło, Agnieszka Szkoda, Andrzej Kuczura, Adam Organista, Sławoj Czarnota i Andrzej Kosiniec. Spektakle zaplanowano 26 i 27 listopada o godz. 18. Bilety w cenie 25 i 30 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
Uwaga! Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Podwójną wejściówkę na spektakl Weekend z R otrzymują Anna Dębicka-Dorosz (26 listopada) i Wioletta Kazańska (27 listopada). Gratulujemy i zapraszamy do redakcji po odbiór biletów!

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz – Recital

Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się ten żagiel bieli, Być kobietą – nieśmiertelne przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza zachwycają do dziś melodyjnością, lekkością i pełnym pasji wykonaniem. A usłyszeć je będzie można na żywo już 3 grudnia o godz. 18 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. – W programie koncertu przeboje i niespodzianki. Artyści przygotowali koncert trochę sentymentalny, trochę wspomnieniowy, spotkanie z muzyką lekką, ale jednocześnie porywającą i oczywiście przebojową! – mówią organizatorzy. Bilety w cenie 80 i 90 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Pozory mylą!

5 grudnia o godz. 18 w Chełmskim Domu Kultury zobaczymy komedię pomyłek Seymoura Blickera, w której wystąpią m.in. Katarzyna Żak, Kacper Kuszewski, Elżbieta Romanowska, Piotr Ligienza, Olga Bończyk, Anna Iberszer, Rober Koszucki i Anna Smołowik! Spektakl „Pozory mylą” to opowieść o pisarzu Shermanie, który pod pseudonimem napisał pierwszą książkę i odniósł sukces. A jako, że jest nieśmiały, prosi aby w publicznej promocji zastąpił go przebojowy, przystojny przyjaciel Matt. Niestety, jak to w farsach bywa, nic nie układa się tak jak zaplanowano. Bilety na spektakl w cenie 80 i 90 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Kabaret Smile

Misja kabaretu Smile jest mocno związana z jego nazwą – śmieszyć. Trzech artystów, Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski oraz Paweł Szwajgier, bacznie obserwujących otaczająca nas rzeczywistość przenosi na scenę postaci i sytuacje, jakie są nam wszystkim znane z życia codziennego. Smile to jednak nie tylko skecze. To również piosenki wykonywane na najwyższym poziomie. Ich najnowszy program „To Ci tłumaczę” zobaczymy już 9 grudnia o godz. 20.15 w Chełmskim Domu Kultury.
– Przyjdź, daj się wciągnąć w show i bądź jego częścią! – zachęcają organizatorzy. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
(opr. mg)
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na kabaret Smile w ChDK (9 grudnia). Wyniki losowania podamy 5 grudnia.

Repertuar Kina Zorza

21 listopada: godz. 14 – Zakwakani, godz. 16 – Zakwakani, godz. 18 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2D napisy, godz. 20.30 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 3D dubbing,
22 listopada: godz. 14 – Zakwakani, godz. 16 – Zakwakani, godz. 18 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 3D dubbing, godz. 20.30 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2D napisy
23 listopada: godz. 14 – Zakwakani, godz. 16 – Zakwakani, godz. 18 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2D napisy, godz. 20.30 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 3D dubbing
24 listopada: godz. 16 – Zakwakani, godz. 18 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, godz. 20.30 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety
25 listopada: godz. 14 – Doktor Strange 2D napisy, godz. 16 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 3D dubbing, godz. 18.30 – Doktor Strange 3D dubbing, godz. 20.30 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety
26 listopada: godz. 11 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2D napisy, godz. 13.30 – Doktor Strange 2D napisy, godz. 16 – Doktor Strange 3D dubbing, godz. 18.30 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 3D dubbing, godz. 21 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety
27 listopada: godz. 11 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 3D dubbing, godz. 13.30 – Doktor Strange 3D dubbing, godz. 16 – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2D napisy, godz. 18.30 – Doktor Strange 2D napisy, godz. 21 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Repertuar kina ChDK

21 listopada: godz. 18 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, godz. 20.30 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety
22 listopada: godz. 16 – Zakwakani, godz. 18 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, godz. 20.30 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety
23 listopada: godz. 16 – Zakwakani, godz. 18 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, godz. 20.30 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety
24 listopada: godz. 16 – Zakwakani, godz. 18 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, godz. 20.30 – Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Teatr na poduszkach – spektakle w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury ponownie zaprasza dzieci na spotkania z „Teatrem na poduszkach”. 26 listopada w MDK o godz. 12 Teatr Igraszka z Warszawy zabierze najmłodszych w „Podróż za horyzont”. To opowieść o przyjaźni i o tym, że nie należy nikogo oceniać zbyt pochopnie. Ilość miejsc na spektakl ograniczona. Bezpłatne wejściówki dostępne w MDK.

Fotoobrazy Alexa Krupy

Jeszcze tylko do 23 listopada w galerii Nova w ChBP (ul. Partyzantów 40) można oglądać fotoobrazy Alexa Krupy, fotografika mieszkającego i prowadzącego swój zakład fotograficzny w Kanadzie. Wystawa jest otwarta w godzinach pracy biblioteki. Wstęp wolny.

Brak paliwa

– Zapraszam na kolejną wystawę fotografii do Galerii Atelier – zachęca Ryszard Karczmarski. Tym razem zobaczymy prace Stanisława Kliszcza, który fotografuje w sposób dokumentalny. Pomysł na wystawę „Brak paliwa” pojawił się w trakcie szukania motywów na terenie nieczynnej już bazy PKS w Krasnymstawie.

Oprócz tego, na fotografiach zobaczymy też inne bliskie autorowi miejsca, m.in.: Orłów, Rejowiec, Krynicę i Skierbieszów. – Ponad 40 czarno-białych zdjęć to nie sucha rejestracja miejsc ani widokówka z wycieczki, ale próba poszukania indywidualnego spojrzenia – mówi R. Karczmarski. Wernisaż wystawy 25 listopada o godz. 18. Wystawa będzie czynna do 15 grudnia.

Szymon Wydra i Carpe Diem w Atmosferze

Klub Atmosfera Caffe 26 listopada o godz. 20 zaprasza na wyjątkowy, andrzejkowy koncert Szymona Wydry z zespołem Carpe Diem. Bilety w cenie 35 i 45 zł do nabycia w restauracji McKenzee (ul. Kopernika 8, tel. 82 565 64 64). – Po koncercie after party z gwiazdami wieczoru – zapowiadają organizatorzy.

W kręgu historii – przyjdź, zobacz, wypożycz!

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza na wystawę „W kręgu historii”. To obszerna ekspozycja zbiorów bibliotecznych służących nauczaniu i poszerzaniu wiedzy z historii powszechnej, historii Polski i historii regionu. – Prezentujemy ponad 200 egzemplarzy najnowszych i najciekawszych publikacji książkowych, edukacyjnych programów komputerowych, filmów dokumentalnych i fabularnych, gier planszowych, tablic chronologicznych, czasopism i materiałów źródłowych w postaci wydawnictw drugiego obiegu z lat 70. i 80. XX wieku – mówią organizatorzy. Wystawa jest czynna do 30 listopada od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 i w soboty w godz. 8-15. Wszystkie materiały udostępnione na wystawie są do wypożyczenia.

Malarstwo Jana Ryszarda Lisa w chełmskim muzeum

Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza na wystawę malarstwa Jana Ryszarda Lisa – jednego z najbardziej wyrazistych artystów lubelskich. Składa się na nią 41 prac datowanych na lata 1967-1986 pochodzących z kolekcji Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Państwowego Muzeum na Majdanku oraz ze zbiorów rodziny artysty. – Obrazy o gęstych, zbrużdżonych fakturach, monumentalne w wymowie, przypominają bardziej reliefowe utwory niż gładko zamalowane płótna. Prace tworzone w tzw. technice własnej, powstawały przy użyciu farb akrylowych, olejnych, mieszaniny piasku z klejem, a niekiedy ich autor sięgał po sznurek czy fragmenty worka jutowego – mówi Jagoda Barczyńska. Wystawę można oglądać do końca grudnia.

Stare Dobre Małżeństwo w ChDK

25 listopada o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury wystąpi legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo. Zespół niezmiennie złożony z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi i liderowi Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki – od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze, które ukazały się na ostatniej płycie „Kompresja ciszy”. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
Uwaga! Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Podwójną wejściówkę na koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo otrzymuje Jan Pytel. Gratulujemy i zapraszamy do redakcji po odbiór biletów!