Weronika Żmuda pięć razy stawała na podium!

Złota sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym AZS UMCS: Weronika Żmuda, Karolina Smyłek, Ewa Osiniak i Zuzanna Rabiniak

Sześć medali: złoty, trzy srebrne i brązowy wywalczyły reprezentantki AZS UMCS Lublin podczas odbywającej się w Gliwicach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu.
Aż pięć medali padło łupem Weroniki Żmudy. Lublinianka indywidualnie zdobyła trzy krążki, do tego dołożyła dwa w sztafetach.

Jedyne złoto dla AZS UMCS zdobyła sztafeta 4 x 100 metrów stylem zmiennym, w której oprócz Żmudy popłynęły: Karolina Smyłek, Ewa Osiniak i Zuzanna Rabiniak. Nasza sztafeta pokonała dystans w 4:20.46 i o 0,28 s wyprzedziła rówieśniczki z MKS Juvenia Wrocław i o ponad 7 sekundy AZS Politechnika Łódzka.

Na drugim stopniu podium stanęła sztafeta 4×200 metrów stylem dowolnym, w której Żmuda płynęła wraz z Zuzanną Rabiniak, Julią Łysakowską i Ewą Osiniak. Pływaczki AZS UMCS uzyskały czas 8:40.04, blisko o 8 sekund gorszy od MKP Szczecin.

Podium uzupełniła ekipa MUKS Piętnastka (8:44.63 sekundy). Indywidualnie Weronika Żmuda zdobywała medale srebrne na 50 m (32.52) i 200 m (2:32.37) oraz brązowy na 100 m stylem klasycznym (1:10.48).

Ponadto brąz w Gliwicach dla AZS UMCS zdobyła na 200 m stylem grzbietowym Karolina Smyłek (2:19.16).

W klasyfikacji punktowej AZS UMCS Lublin z 433 oczkami na koncie uplasował się na trzecim miejscu. Wygrał UKS G-8 Bielany Warszawa (524 punkty). Druga była drużyna WKS Śląska Wrocław (471 punktów).

W zestawieniu medalowym ekipa z Lublina była dwunasta.