Wesele marzeń – wszystko, o czym należy pamiętać!

Ślub i wesele to dla wielu osób najważniejsze wydarzenie w życiu. Przygotowaniom poświęca się wiele czasu i pieniędzy, a proces potrafi być naprawdę piękny i emocjonujący. W natłoku obowiązków oraz pod wpływem stresu bardzo łatwo można jednak coś przeoczyć lub o czymś zapomnieć. Jak tego uniknąć? Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja pracy. Jak zorganizować wesele marzeń?

Od czego zacząć organizację wesela?

Budżet weselny

Najważniejszym oraz jednocześnie najtrudniejszym elementem organizacji wesela jest ustalenie budżetu. Dla wielu osób sama myśl o finansach okazuje się być przytłaczająca, zwłaszcza wtedy, gdy fundusze są ograniczone. Poza oczywistymi wydatkami, istnieją też koszty ukryte wesela. Okazuje się, że bardzo dużą część budżetu pochłaniają zaproszenia oraz kruczki w umowach. Często okazuje się, że obiekty ślubne doliczają dodatkowe opłaty za coś, co wydaje się standardem – dostęp do ciepłych napojów czy zorganizowanie kącika dla dzieci. Nierzadko okazuje się też, że dodatkowa opłata pobierana jest za krojenie tortu.

Wybór miejsca – Kościół

Bez względu na to, czy ślub będzie kościelny czy cywilny, należy zadbać o jego aspekt. W przypadku ślubu kościelnego niezbędna będzie rozmowa z księdzem oraz ustalenie daty ślubu. Należy odbyć też nauki przedmałżeńskie oraz przedstawić świadectwo bierzmowania, spisać protokół przedślubny, ustalić zapowiedzi, a następnie spisać akt ślubu. Nie bez znaczenia pozostaje tu też wizyta w urzędzie stanu cywilnego.

Jeżeli chcemy zorganizować wesele z klasą to istotny jest także wybór odpowiedniej sali, która spełni wszystkie wymagania pary młodej. Ważne, aby była ona dopasowana do stylu, w jakim ma być urządzone wesele.

Menu i tort

Dobra organizacja wesela obejmuje także ustalenie dokładnego menu. Co ważne, para młoda powinna móc spróbować wszystkich dań podawanych w tym ważnym dniu. Najważniejszy jest tu jednak wybór tortu. Wiele miejsc weselnych proponuje jego upieczenie, jednak śmiało można wybrać cukiernię zewnętrzną, która dowiezie tort na miejsce.

Oprawa weselna – jak powinna wyglądać?

Po ustaleniu budżetu, wybraniu odpowiedniego miejsca, a także skompletowaniu menu przychodzi czas na zorganizowanie całej oprawy weselnej. Jedną z ważniejszych spraw będzie wybór zespołu weselnego. W tym celu warto skorzystać ze stron internetowych, które pomagają porównać oferty wybranych zespołów. Jednym z takich portali jest Wesele z klasą, gdzie można wybrać zespół na wesele w lubelskim oraz zespół weselny w wielkopolskim. Podstawowa oferta obejmuje obsługę muzyczną przyjęcia oraz konferansjerkę, a także prowadzenie zabaw i konkursów. Zespoły posługują się różnymi instrumentami, a najczęściej spotykane to:

  • instrumenty klawiszowe,
  • instrumenty perkusyjne,
  • gitary,
  • akordeony,
  • saksofony.

Organizacja wesela powinna uwzględniać także wybór odpowiedniego kamerzysty i fotografa, obrączek ślubnych czy sukni ślubnej oraz garnituru. Nie bez znaczenia pozostaje tu również wybór odpowiedniej fryzury oraz makijażu. To, co może być też kosztowne to dekoracja kościoła bądź urzędu stan cywilnego oraz sali weselnej, a także wynajem samochodu.

Materiał partnera