Wicemistrzyni Polski z Włodawy

Monika Konieczna z Włodawy wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski podczas mistrzostw Polski w kickboxingu K-1. Zawody odbyły się w Warszawie.


Mistrzostwa Polski w kickboxingu K-1 dla Moniki Koniecznej były pierwszą tak poważną imprezą w karierze. Mimo wielkiej presji zawodniczka z Włodawy pokazała się z bardzo dobrej strony. Niestety tuż przed walką finałową Monika przeziębiła się. W półfinale miała jeszcze siły by walczyć, ale z ostatniej walki po konsultacji z trenerem, który nie chciał narażać jej zdrowia, zrezygnowała. Ostatecznie Konieczna wróciła z mistrzostw z tytułem wicemistrzyni Polski K-1 wśród juniorek młodszych. – Walki w ringu to inna bajka niż mata, jeszcze niedawno full kontakt był dozwolony w Polsce od 18 roku życia, dziś jest inaczej. Ciężko pracowałem z Moniką, wracałem z pracy i leciałem na trening, w domu tylko spałem nie mając czasu dla bliskich i dla samego siebie, ale wierzę, że ta pasja nas nagrodzi. Monika również musi godzić treningi ze szkołą, ale jakoś razem dajemy radę, jeździliśmy do Paco Lublin trenować boks, sponsorzy nas wspierają – komentuje sukces Koniecznej trener Sylwester Protas.
Wicemistrzostwo Polski Moniki nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc urzędu miasta i starostwa powiatowego we Włodawie. Duży wpływ na rozwój klubu i zawodników mają też sponsorzy: Wiesław Blicharski, właściciel firmy Handbud we Włodawie oraz Ryszard i Maria Drob, właściciele Hotelu Drob w Urszulinie. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here