Wicińska na podium w Człuchowie

Rywalizację wśród kobiet podczas III rundy Motocrossowych Mistrzostw Polski Orlen MXMP w Człuchowie wygrała Joanna Miller przed Anną Stecjuka (obie Człuchowski AutoMotoKlub Polarex). Trzecia była Wiktoria Wicińska z KM Cross Lublin

W miniony weekend na torze w Człuchowie odbyła się III runda Motocrossowych Mistrzostw Polski Orlen MXMP. W zawodach udanie startowała Wiktoria Wicińska z KM Cross Lublin.

Lublinianka w pierwszym wyścigu zajęła czwartą pozycję, a w drugim była trzecia, co dało jej ostatecznie miejsce na najniższym stopniu podium w rywalizacji kobiet. Lepsze od Wicińskiej były jedynie reprezentantki gospodarzy, zawodniczki Człuchowskiego AutoMotoKlubu Polarex Joanna Miller, która wygrała zawody i Anna Stecjuka, która była druga.

W klasyfikacji generalnej Motocrossowych Mistrzostw Polski Orlen MXMP po trzech rundach Wiktoria Wicińska ma na swoim koncie 108 punktów i plasuje się na czwartym miejscu. Naszą zawodniczkę wyprzedzają Joanna Miller (150), Anna Stecjuka (132) i Karolina Jasińska z Automobilklubu Gorzowskiego (118), z którą Wicińska wygrała rywalizację o podium w Człuchowie.

W sobotę, pierwszego dnia III rundy Motocrossowych Mistrzostw Polski Orlen MXMP dwukrotnie czwarty w MX 2 był lublinianin Maciej Więckowski. Rywalizację zdominowali gospodarze, a czołówka w pierwszym jak i drugim wyścigu w tej klasie wyglądała tak samo. Pierwszy linię mety mijał Tomasz Wysocki, drugi Łukasz Lonka, a trzeci Szymon Staszkiewicz.

W MX 65 Michał Psiuk z KM Cross zajął dziewiąte miejsce, a jego klubowy kolega Olaf Olek był dziesiąty.