Więcaszek już strzela dla Eko

W sobotę na boisku w Rożdżałowie przygotowujący się do czwartoligowych rozgrywek zmierzyli się ze sobą Kłos Gmina Chełm i SPS Eko Różanka. Po ciekawym meczu lepsi okazali się goście z Różanki, którzy wygrali 3:2 (1:1). Trzy gole dla gości zdobył testowany w Eko Wojciech Więcaszek.

Obie drużyny wznowiły przygotowania do sezonu w minionym tygodniu. Andrzej Krawiec, nowy trener Kłosa, do swojej dyspozycji na pierwszym treningu miał 20 zawodników, w tym kilku testowanych. – O nazwiskach jeszcze nie będę mówił. Są to chłopcy z naszego okręgu – podkreśla.
Kłos potrzebuje młodzieżowców. Wszystko wskazuje na to, że dwóch zawodników z rocznika 1997 i 1998 do zespołu z gminy Chełm przejdzie z Chełmianki. – Na razie trenuje z nami Łukasz Bryk, widzę tego zawodnika w drużynie – mówi A. Krawiec.
Eko Różanka testuje natomiast kilku zawodników z Włodawianki, z który być może połączy się. Są to: Wojciech Więcaszek, Patryk Błaszczuk i Łukasz Bartnik. Obie drużyny w sobotę w Rożdżałowie rozegrały mecz kontrolny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwo Eko 3:2 (1:1). Wszystkie gole dla zespołu z Różanki strzelił Wojciech Więcaszek. Bramki dla Kłosa zdobyli Tomasz Ciechoński i Arkadiusz Wałczyk. Zespoły zagrały w składach:
Kłos: (I połowa) Porzyc – Siatka, Ciechoński, zawodnik testowany, Kowalski, Bala, Flis, Huk, P. Gierczak, Wojtal, Drzewiecki. (II połowa) Bożek – Omelko, E. Poznański, Kowalski, zawodnik testowany, Bryk, Chmiel, Janas, Wałczyk, Król, Olender.
Eko: Macieńko – Łobko, Żakowski, Sobów, Sheliuk, J. Gołąb, Jabkowski, Błaszczuk, zawodnik testowany, Magdysh, Więcaszek. Na zmiany wchodzili: E. Mikulski, K. Mikulski i trzech zawodników testowanych. (s)