Wieczór Bieszczadzki

Chełmski Dom Kultury zaprasza 23 i 24 czerwca na Festiwal Piosenki Turystycznej i Poetyckiej „Na skarpie”. Rywalizującym ChDK zapewnia wspaniałą atmosferę, profesjonalne jury i atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres naskarpie@chdk.chelm.pl.


Z kolei oglądający mogą liczyć na wyjątkowe doznania muzyczne. Gwiazdami festiwalu będą: Antoni Muracki, Jarek Buczek, Marek Andrzejewski oraz Klaus Trzaska Band.

Niezłe ziółko

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 11 czerwca o godz. 16 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. – Będziemy rozmawiać o książce Barbary Kosmowskiej „Niezłe ziółko” – zapowiadają pracownicy ChBP.

DKF Rewers

Dyskusyjny Klub Filmowy Rewers zaprasza 14 czerwca o godz. 18 do kina Zorza na thriller „Wierza. Jasny dzień”. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kinie.

Alma Mater – wystawa malarstwa

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej w galerii Nova (ul. Partyzantów 40) 14 czerwca o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Bydlińskiej. Artystka prezentuje cykl Madonn karmiących pt. „Alma Mater”. Wszystkie prace są wykonane techniką olejną na płótnie, a postaci Matki Bożej zostały namalowane przy użyciu skrajnych barw czarnej i białej.
Podczas wernisażu artystce towarzyszyć będzie chełmski bard – Marek Miszczuk, którego koncert ballad wzbogaci spotkanie w galerii Nova.

Sobótka z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej

Noc Świętojańska to czas letniego przesilenia słońca, magiczne wróżby i zwyczaje mające zapewnić szczęście, zdrowie i urodzaj. To święto budzące słowiańską naturę, pełne muzyki, tańca i radości. – Zapraszamy na kolejny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, na wspólne szukanie magicznego kwiatu paproci – zachęca Chełmski Dom Kultury i zaprasza do swojej sali widowiskowej 15 czerwca o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł dostępne w ChDK oraz na www.chdk.chelm.pl.

Powyginaj śmiało ciało

17 czerwca o godz. 10 rusza świętowany na całym globie Dzień Jogi. Miłośnicy tej indyjskiej filozofii świętować będą również w Chełmie. Grażyna Błaszczuk, certyfikowany nauczyciel jogi i właścicielka szkoły KlubJoga, zaprasza na zajęcia do Parku Miejskiego przy ul. Lubelskiej.
– Zachęcamy do udziału wszystkich miłośników jogi, ale także tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o tej aktywności fizycznej – mówi.
Na zajęcia do parku może przyjść każdy. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy i – jeśli ktoś posiada – to także matę do ćwiczeń, bo na miejscu ich liczba będzie ograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wielkie święto organizacji

23 czerwca w Parku Miejskim przy ul. Lubelskiej odbędzie się Chełmski Dzień Organizacji Pozarządowych. Od godz. 14 prezentować tam się organizacje, które na co dzień zajmują się bardzo różnymi dziedzinami. Począwszy od sportu, przez pomoc ludziom i zwierzętom, turystykę, motoryzację, a skończywszy na obronności. W programie: wręczenie nagrody dla najlepszej organizacji pozarządowej oraz Społecznika Roku. Na mieszkańców czeka tam mnóstwo atrakcji: rodzinne konkursy, ścianka wspinaczkowa oraz pokazy straży pożarnej, sztuk walki, udzielania pierwszej pomocy. Na miejscu będzie można zjeść kiełbaskę z grilla, a także smakołyki od Spółdzielni Mleczarskiej Bieluch.

W technikach szlachetnych

– Zapraszam do Galerii Atelier na wystawę fotografii Tomasza Wójcickiego „Obrazy lubelskie XIX wieku – w technikach szlachetnych” – zachęca kurator galerii Ryszard Karczmarski.
Wójcicki fotografią zajmuje się od 2010 roku. – Od samego początku moje zainteresowania szły w kierunku fotografii analogowej, teraz pracuję głównie techniką mokrego kolodium na białym szkle. A od 2014 roku prowadzę w Lublinie „Atelier.historyczni” – autorską pracownię fotograficzną pracującą w technikach szlachetnych – mówi fotograf. Jego wystawę można oglądać w Chełmie do 26 czerwca. (mg)

Repertuar kina Zorza

Bella i Sebastian 3

11 czerwca godz. 13 i 15, 12 czerwca godz. 13 i 15, 13 czerwca godz. 13 i 15, 14 czerwca godz. 14, 15 czerwca godz. 14 i 16, 16 czerwca godz. 12 i 14, 17 czerwca godz. 12 i 14

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

11 czerwca godz. 17 – 3D dubbing, 12 czerwca godz. 17 – 2D dubbing, 13 czerwca godz. 17 – 3D dubbing, 14 czerwca godz. 21 – 3D dubbing

Zimna wojna

11 czerwca godz. 20, 12 czerwca godz. 20, 12 czerwca godz. 16, 13 czerwca godz. 20, 14 czerwca godz. 16, 15 czerwca godz. 18, 16 czerwca godz. 20.30, 17 czerwca godz. 16

I że ci nie odpuszczę

15 czerwca godz. 20, 16 czerwca godz. 16, 17 czerwca godz. 20

Pozycja obowiązkowa

16 czerwca godz. 18.30, 17 czerwca godz. 18