Wieczór Chwały

Tradycyjnie już w dniu Bożego Ciała Chełmski Dom Kultury zaprasza na Wieczór Chwały. Na scenie zobaczymy zespół Heaven Up, Beatę Bednarz – wyjątkową wokalistkę o niepowtarzalnej barwie i skali głosu oraz legendę polskiej muzyki rock i reggae – Darka Malejonka. Koncert odbędzie się na skarpie przy ChDK 15 czerwca o godz. 18. Wstęp wolny.

Przegląd pieśni religijnej

– Wyrażając nadzieję, że wspólny śpiew będzie okazją do radosnego uwielbienia Boga w dziele stworzenia, pragniemy bardzo serdecznie zaprosić na XVI Przegląd Pieśni Religijnej „Na zawsze chcę Tobie grać i śpiewać, Panie” – zachęcają organizatorzy. Impreza odbędzie się 18 czerwca o godz. 12 na placu przy Kościele Św. Michała Archanioła w Wojsławicach.

Repertuar Kina Zorza

5 czerwca: godz. 14 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 3D dubbing, godz. 16 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 2D dubbing, godz. 18 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 3D dubbing, godz. 20 – Uciekaj!
6 czerwca: godz. 14 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 2D dubbing, godz. 16 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 3D dubbing, godz. 18 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 2D dubbing, godz. 20 – Uciekaj!
7 czerwca: godz. 14 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 3D dubbing, godz. 16 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 2D dubbing, godz. 18 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 3D dubbing, godz. 20 – Uciekaj!
8 czerwca: godz. 14 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 2D dubbing, godz. 16 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 3D dubbing, godz. 18 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 2D dubbing, godz. 20 – Uciekaj!
9 czerwca: godz. 14 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 2D dubbing, godz. 16 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 3D dubbing, godz. 18 – Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara 2D dubbing, godz. 20.45 – Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara 3D dubbing
10 czerwca: godz. 12 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 3D dubbing, godz. 14 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 2D dubbing, godz. 16 – Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara 3D dubbing, godz. 18.30 – Jutro będziemy szczęśliwi, godz. 21 – Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara 2D dubbing
11 czerwca: godz. 12 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 2D dubbing, godz. 14 – Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski 3D dubbing, godz. 16 – Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara 2D dubbing, godz. 18.30 – Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara 3D dubbing, godz. 21 – Jutro będziemy szczęśliwi

Chłopaki z żelaza wracają do Chełma

Waldemar Błaszczyk, Leszek Lichota, Piotr Nowak i Bartłomiej Topa z komedią „Triathlon Story” wracają do Chełma. Na deskach Chełmskiego Domu Kultury wystąpią 8 czerwca o godz. 19. Sztuka „Triathlon story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman. W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu, każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu i każdy ma zupełnie inne poglądy. Co z tego wyjdzie? Przekonać się można tylko oglądając spektakl. Bilety w cenie 70 zł (tydzień przed spektaklem: 80 zł) do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Ona i on

– Zapraszam na wystawę„Ona i On”, która jest efektem współpracy fotografa Dariusza Hankiewicza i malarki Kornelii Kulbowskiej – zachęca Ryszard Karczmarski, komisarz wystawy. Wernisaż w chełmskiej Galerii Atelier, 9 czerwca o godz. 19.
– Spotkaliśmy się z Kornelią na plenerze malarsko fotograficznym w Horotobagy na Wegrzech w lipcu 2015 roku. Tam zobaczyłem, jak powstają jej prace – opowiada Dariusz. – Kornelia maluje erotykę, stąd moja propozycja, by przygotowała specjalnie obrazy na wystawę, która była by częścią malarską i stanowiła uzupełnienie do sesji fotograficznej, którą zrobiłem z nią na Węgrzech. Potraktowałem światło jak malarski pędzel. Chciałem podkreślić to co piękne i subtelne. Tematem była przecież kobieta i malarka. Zapraszam na wystawę „Ona i On”.

Od wojny do wojny

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza 9 czerwca (piątek) o godz. 11 na promocję książki Andrzeja Wawryniuka „Od wojny do wojny. Granica wschodnia II Rzeczypospolitej po traktacie ryskim”. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa kopii dokumentów źródłowych wykorzystanych w publikacji.
Dr hab. Andrzej Antoni Wawryniuk jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie oraz profesorem Katedry Krajoznawstwa i Stosunków Międzynarodowych Wschodnioeuropejskiego Narodowego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku. Jest także członkiem rady naukowej „Krakowskiego Pisma Kresowego”. Publikuje w polskich, ukraińskich, mołdawskich, litewskich, niemieckich, rosyjskich, kanadyjskich, amerykańskich, rumuńskich i południowoafrykańskich wydawnictwach naukowych. Ma w dorobku naukowym ponad 150 publikacji, w tym 30 monografii.
Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki przy ul. Pocztowej 54, wstęp wolny.

Ach te musicale!

Chadek Musical Academy zaprasza 18 czerwca o godz. 18 na koncert podsumowujący drugi rok działalności. Na scenie Chełmskiego Domu Kultury, oprócz uczniów Akademii, gościnnie wystąpią także prowadzący zajęcia: Adrian Wiśniewski, Kamil Dominiak i Agnieszka Kowalska. Reżyseria i choreografia koncertu – Jacek Wazelin. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Noc Kupały

Chełmski Dom Kultury zaprasza 22 czerwca o godz. 18 na Sobótkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. Bilety w cenie 10 zł (7 zł z kartą rodzina 3+) do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.