Wielka piłka znowu na Arenie?!

Polska zorganizuje w przyszłym roku finały Mistrzostw Świata FIFA U-20. Jest niemal pewne, że Lublin będzie jednym z miast, gdzie rywalizować będą młodzi piłkarze!


– Jesteśmy bardzo uradowani decyzją FIFA. To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas największa organizacja futbolu na świecie. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej na naszym globie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Po zorganizowanych przez nas finałach UEFA Euro 2012, UEFA EURO U21 Polska 2017, finale Ligi Europy w 2015 roku czas na kolejny sprawdzian, któremu jako federacja i kraj podołamy. Tym bardziej, że finały te od będą się w roku stulecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej – powiedział portalowi Łączy Nas Piłka prezes PZPN, Zbigniew Boniek.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie poznamy więcej szczegółów dotyczących przyszłorocznych mistrzostw FIFA U-20, w których reprezentacja Polski, jako gospodarz ma zapewniony udział. Gdzie rozgrywane będą mecze mistrzostw?
Nie jest tajemnicą, że jednym z miast finałowego turnieju będzie Lublin! Władze Koziego Grodu w listopadzie ubiegłego roku aplikowały do PZPN, podobnie jak Łódź, Bydgoszcz, Gdynia i Tychy.
Po niezwykle udanych zeszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy – znakomitej organizacji i frekwencji na wszystkich meczach przy ul. Stadionowej – notowania miasta nad Bystrzycą w piłkarskiej centrali stoją bardzo wysoko i o tym, że Arena Lublin znajdzie się w gronie obiektów na których odbędą się mecze finałów Mistrzostw Świata U-20 możemy być pewni. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here