Wielki festyn na koniec wakacji

Będzie sportowo i rodzinnie. Na dużo zabawy mogą liczyć młodsi i nieco starsi, ale rozrywek nie zabraknie również dla dorosłych. Wystarczy w przyszłą niedzielę wpaść do Franciszkowa.
W podświdnickiej miejscowości już od dawna wiele się dzieje. W wiejskiej świetlicy odbywają się zajęcia dla dzieci, warsztaty i spotkania. Nie brakuje również wspólnego grillowania czy rywalizacji sportowej. Za większością tych działań stoi Stowarzyszenie Wsi Franciszków. Tym razem przedstawiciele organizacji zapraszają wszystkich na imprezę plenerową na pożegnanie lata.
Festyn został zaplanowany na przyszłą niedzielę (17 września) przy świetlicy wiejskiej (ul. Szkolna 47). W planach jest mnóstwo atrakcji. Wspólna zabawa rozpocznie się od rywalizacji sportowej. Jeszcze do 14 września mogą się zgłaszać drużyny, które chcą powalczyć o palmę pierwszeństwa w Mini Turnieju Piłki Nożnej. Zgodnie z regulaminem w zawodach mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu świdnickiego. W turnieju może wziąć udział maksymalnie 10 drużyn po 8 osób. Zgłoszenia trzeba wysyłać na adresem e- mail: arek_pszeniczka@wp.pl.
Część sportowa rozpocznie się o godz. 14, natomiast dalsze atrakcje dla dzieci i mieszkańców od godz. 16.00. W programie zaplanowano malowanie twarzy, zajęcia z chustą Klanzy, warsztaty czerpania papieru, wielkie bańki, grill i wiele innych atrakcji.
(kal)