Wiemy już, kto będzie pomagał trenerowi Kołodziejczykowi w walce o PlusLigę

LUK Politechnika Lublin na razie nie zdradza nazwisk nowych graczy, choć według naszych informacji skład zespołu na sezon 2020/2021, w którym zespół ma szturmować bramy PlusLigi, już został już ustalony i oficjalnie nie potwierdza, o czym już pisaliśmy w tygodniku, że w drużynie grać będą m.in. byli reprezentanci Polski: Grzegorz Pająk, Michał Ruciak i Szymon Romać. Lubelski klub natomiast w ubiegłym tygodniu sukcesywnie odkrywał za to karty, jeśli chodzi o sztab szkoleniowy.

Najpierw dowiedzieliśmy się, że trenerowi Maciejowi Kołodziejczykowi jako drugi szkoleniowiec pomagać w prowadzeniu drużyny będzie Piotr Maj, który dotychczas pracował z Avią Świdnik oraz Huraganem Międzyrzec Podlaski.

– Druga osoba zawsze może pomóc na treningu. Druga para oczu może dostrzec, to co nie widzi pierwsza. Myślę, że dążąc do profesjonalizmu, uważam że drugi trener może się przydać – mówi Piotr Maj.

Następnie ujawniono, że trenerem przygotowania motorycznego LUK Politechniki w sezonie 2020/2021 będzie Bartłomiej Malec.

– Mam świadomość tego, że jako trener przygotowania motorycznego ponoszę pewność odpowiedzialność za wynik całego zespołu. W okresie przygotowawczym będę pracował z drużyną około pięciu dni w tygodniu. Do tego w czasie trwania już sezonu, zapewne te jednostki treningowe się zmniejszą. Mimo wszystko wiem, jak ważną częścią jestem zespołu i jaka odpowiedzialność na mnie spoczywa – wyznaje Bartłomiej Malec, znany kibicom siatkówki z „zawodowej” gry w plażówkę.

Ogłoszono także, że w sztabie szkoleniowym zespołu z Lublina w dalszym ciągu pracować będzie również statystyk Jakub Dzirba.

– Czuję, że czeka mnie nowe wyzwanie. W ostatnim sezonie zrobiliśmy bardzo dobry wynik. Trzecie miejsce przed startem rozgrywek bralibyśmy w ciemno. Teraz przed nami są postawione jasne cele. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby uzyskać awans do PlusLigi – powiedział po podpisaniu nowej umowy Jakub Dzirba i dodał: – Sport jest nieobliczalny. Wszystko może się wydarzyć. Mam jednak nadzieję, że pod koniec sezonu będziemy wspólnie cieszyć się z awansu. BAS

Sztab szkoleniowy LUK Politechniki Lublin na sezon 2020/21

I trener: Maciej Kołodziejczyk
II trener: Piotr Maj
trener przygotowania motorycznego: Bartłomiej Malec
statystyk: Jakub Dzirba