Wiemy, kto zagra na Arenie Lublin

W czwartek w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie rozlosowano grupy finałowe przyszłorocznych piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA Euro U21. W meczu otwarcia turnieju, który 16 czerwca o godzinie 20.45 odbędzie się na Arenie Lublin, Polacy zmierzą się ze Słowakami. Trzy dni później przy ul. Stadionowej biało-czerwoni zagrają z broniącymi mistrzowskiego tytułu Szwedami. Na zakończenie grupowych zmagań reprezentacja Marcina Dorny wybierze się 22 czerwca do Kielc, na spotkanie z Anglikami. Tego dnia na lubelskim obiekcie Szwedzi będą rywalizowali ze Słowakami.

 
Z najatrakcyjniejszym rywalem w grupie, Anglikami, Polakom przyjdzie się zmierzyć w Kielcach. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, nie ma jednak wątpliwości, że na lubelskich meczach obiekt przy Stadionowej wypełni się do ostatniego miejsca.
– Lubelska publiczność pokazała, że można na nią liczyć. Jestem przekonany, że w trakcie Euro trybuny wypełnią się na każdym meczu i kibice będą mocnym wsparciem dla reprezentacji – mówił po losowaniu prezes PZPN.
Otwarta sprzedaż biletów na turniej rozpocznie się w lutym. Szczegółowy harmonogram zostanie ogłoszony już za dziesięć dni, 15 grudnia. Do sprzedaży na 21 turniejowych spotkań (18 grupowych, dwa półfinały, w których zagrają zwycięzcy trzech grup i najlepszy zespół z drugiego miejsca oraz finał) trafi aż 323 821 wejściówek.
Przed turniejem finałowym reprezentacja Polski zagra jedno ze spotkań towarzyskich na Arenie Lublin. 23 marca rywalem biało-czerwonych będą Włosi.
MAG