Wieści z Dragona

Najmłodsi zawodnicy Dragona Chełm zakończyli etap przygotowań do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży i zaczęli zdobywać pierwsze kwalifikacje uprawniające do startu w mistrzostwach Polski juniorów młodszych.

Ostatnią imprezą sprawdzającą były mistrzostwa LOK juniorów młodszych i młodzików, jakie odbyły się w Tarnowie. Najlepiej zaprezentował się tam Damian Siedlecki, który zdobył dwa złote medale w karabinie pneumatycznym i karabinie sportowym leżąc. Nie ustępował mu Bartosz Kaniewski, który wywalczył złoto w karabinie sportowym trzy postawy oraz dwa brązowe medale w karabinie pneumatycznym i karabinie sportowym leżąc. Hubert Kaniewski najwyżej sklasyfikowany został w karabinie pneumatycznym gdzie zajął czwarte miejsce. Jedenasta w karabinie sportowym trzy postawy była Julia Kędzierawska. W kat. młodzik Kacper Zawistowski w konkurencji karabinu w trzech postawach był ósmy.

Tydzień temu odbyły się też we Wrocławiu zawody o puchar prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, na których zdobyć można było pierwsze przepustki na OOM pneumatycznym, co dało mu awans na młodzieżową olimpiadę. Bartosz Kaniewski i Miłosz Drozda uzyskali wymagane wynik w karabinie pneumatycznym, zajmując odpowiednio 32 i 35 lokatę.