Wieści z Kanku

Podopieczni sensei Waldemara Kozioła z Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie, potwierdzili swoje wysokie umiejętności na międzynarodowym turnieju w Tomaszowie Lubelskim, w którym wzięło udział 185 karateków z 18 ośrodków, w tym z trzech z Ukrainy. Kilka dni później Kanku zorganizowało obóz nad Jeziorem Białym.


W Tomaszowie Lubelskim w międzynarodowym turnieju karate 7-osobowa reprezentacja Kanku zdobyła 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Zawodnicy startowali w kata – układy formalne i kumite – realna walka. Rafał Bolesławski w kata zajął trzecie miejsce, a w kumite w kat. młodzik 2005-2006 55 kg zdobył złoto. Złoto w kumite wśród juniorów młodszych zdobyli: Paulina Kasperska i Kacper Grządkowski, wśród młodziczek:

Natalia Szopa i Estera Szopa. Srebro wywalczyła Natalia Bakun. Jednym z sędziów maty był sensei Krzysztof Kozioł a opiekunką zawodników Kanku senpai Anna Bielecka.

Kolejny sukces zawodnicy z Klubu Karate Kyokushin Kanku odnieśli w międzynarodowym turnieju III IKO Przełęcz Cup w Dukli, rozegranym w sobotę 12 maja. W kumite, w kat. plus 45 kg Natalia Szopa zajęła 3. miejsce, a Kacper Grządkowski w kat. plus 60 kg również był trzeci. W turnieju uczestniczyło 130 zawodników. Jednymi z sędziów maty byli sensei Waldemar Kozioł 3 Dan i sensei Krzysztof Kozioł 1 Dan.

Kanku zorganizowało w Okunince szósty IKO Polesie Cup. Nad jeziorem Białym 59 karateków z pięciu klubów doskonaliło technikę karate w zakresie kihon, ido geiko oraz kumite. W trakcie seminarium odbył się egzamin na stopnie kyu przeprowadzony przez shihan Jacka Czernieca (5 Dan). Poza treningami karate, młodzi karateka mieli możliwość sprawdzenia się w parku linowym, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dyskoteka. Kierownikiem seminarium był sensei Krzysztof Kozioł (1 Dan), prezes Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie. Zajęcia z grupami treningowymi prowadzili: sensei Waldemar Kozioł, sensei Bartłomiej Zakrzewski, senpai Wojciech Kłodnicki z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori oraz sensei Jerzy Kowalczyk z Krasnostawskiego Klubu Karate Kyokushin. (k)