Wiktor Lampart trzeci w finale Brązowego Kasku

Wiktor Lampart, młody żużlowiec Speed Car Motoru, zajął trzecie miejsce w finale Brązowego Kasku, rozegranego na torze w Gnieźnie. Zawody wygrał Dominik Kubera z Fogo Unii Leszno, a drugi był Patryk Wojdyło z Betard Sparty Wrocław.

Wiktor Lampart, kończący za niespełna dwa tygodnie (21 maja) 17 lat, zgromadził w zawodach 12 punktów, o trzy mniej od Kubery, który ukończył turniej z kompletem oraz o jeden punkt mniej od Wojdyły.

Junior Speed Car Motoru najniższe miejsce na podium zawdzięcza znakomitemu finiszowi w finałowych zawodach. Po tym jak w 3. wyścigu był drugi za Kuberą, i w 6. biegu trzeci za Przemysławem Liszka i Wojdyło, wygrał kolejne trzy swoje starty. Emil Peroń, drugi z zawodników lubelskiego klubu startujący w zawodach, wyjechał na tor tylko raz – w 9. biegu zajął trzecie miejsce za Wiktorem Trofimowem jr i Liszką.