Włodawianka wicemistrzynią Polski!

Dominika Jagiełłowicz, podopieczna Sylwestra Protasa, zawodniczka MKS Mechanik Włodawa, zdobyła drugie miejsce w mistrzostwach Polski w kickboxingu, jakie odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim.

W dniach 7-9 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickboxingu. Wystartowało 178 zawodników z 55 klubów. Na imprezie nie zabrakło Dominiki Jagiełłowicz z trenerem Sylwestrem Protasem z Włodawy. Dominika w kategorii do 60 kg zaprezentowała się znakomicie. Dotarła do finału gdzie przyszło jej rywalizować z mistrzynią Polski full-contact i K-1, medalistką mistrzostw świata Weroniką Szymczak (z którą Jagiełłowicz już raz w swojej karierze wygrała). Niestety, tym razem na punkty lepsza okazała się zawodniczka LZS Poprawa Siedlików.
– Miło było jednak słyszeć komentatorów walki, którzy stwierdzili w pewnym momencie, że jeżeli chodzi o Włodawę to pierwsze co im się z nią kojarzy to słynne, wschodnie, lubelskie zapasy. A tu tymczasem przyjeżdża kickboxerka rywalizować o złoty medal mistrzostw Polski – opowiada Sylwester Protas.
Klub z Włodawy nie odnosiłby sukcesów gdyby nie wsparcie urzędu miejskiego oraz starostwa powiatowego we Włodawie, a także dzięki dwóm prężnie działającym sponsorom – Wiesławowi Blicharskiemu (firma budowlana Handbud Włodawa) oraz Ryszardowi i Marii Drob (Restauracja i Hotel „Drob w Urszulinie). Walkę finałową Dominiki Jagiełłowicz można obejrzeć w internecie wpisując w wyszukiwarce „MP FC Jagiełłowicz-Szymczak”. (k)